Gwiazdy

Beata z "40 kontra 20" o tym, co jest ważne w wychowywaniu córek: "Bądźmy przykładem"

Gwiazdy

Beata Dethloff

Beata Dethloff zdobyła popularność dzięki udziałowi w randkowym show TVN7 "40 kontra 20". W programie często opowiadała o swoich córkach. Wyznała, co jest dla niej najważniejsze w wychowywaniu dorastających dziewczyn, dla których mama stanowi wzór do naśladowania.

Beata Dethloff o macierzyństwie

Dr Beata Dethloff jest lekarzem medycyny estetycznej i kobietą sukcesu. Samodzielnie wychowuje dwie nastolatki - Laurę i Ninę. Podniosła się po rozstaniu, pokonała depresję i odnalazła w sobie siłę, by realizować się zawodowo. Choć nie było jej łatwo, przezwyciężyła przeciwności losu. Chciała dać dobry przykład swoim dzieciom, co podkreślała w show "40 kontra 20".

Beata ma z córkami przyjacielskie, bliskie relacje. W mediach społecznościowych opublikowała post, w którym wyznała, dlaczego bycie spełnioną, akceptującą swój wygląd kobietą, jest tak istotne w wychowywaniu dojrzewających dziewcząt.

- Rola mamy, to najpiękniejsza rola, jaka przypadła mi w życiu. I chociaż moje córki nie potrzebują już zaprowadzenia do szkoły na początku września, bo same sobie świetnie radzą, to chciałam dzisiaj zwrócić uwagę na to, jak niesamowicie ważne jest to, co córki obserwują u swojej mamy. Jak matka widzi swoje ciało, jak o nim mówi, czy i jak o siebie dba - napisała na Instagramie Dethloff.

Jaką mamą jest Beata Dethloff?

Uczestniczka show "40 kontra 20" uważa, że mamy powinny być dla samych siebie łaskawe. Ważne, by w wirze obowiązków i domowych spraw nie zapominały o własnych potrzebach.

- Bądźmy przykładem dla młodych kobiet, które przecież wychowujemy w domu. Bądźmy otwarte, ciepłe i współpracujące w okresie dojrzewania naszych córek - wtedy córki dostaną od nas kapitał na całe życie! - podkreśliła dr Beata. - Córki, które dostaną w domu odpowiedzi na nurtujące je pytania będą też nastawione na dbanie o swoje ciało poprzez ćwiczenia, rozsądne dobieranie diety czy pielęgnację - dodała.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Agnieszka Kaczorowska o macierzyństwie

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości