Gwiazdy

Anne Hathaway o współpracy z Christopherem Nolanem. „Nie zgadza się, żeby na planie były krzesła”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anne Hathaway miała okazję zagrać w dwóch filmach Christophera Nolana. Aktorka pojawiła się w „Interstellar” oraz „Mroczny Rycerz powstaje”. Jak wspomina swój pobyt na planach tych produkcji? Laureatka Oscara zdradziła kilka szczegółów dotyczących pracy z brytyjskim reżyserem. Niektóre mogą zaskakiwać.

Anne Hathaway i Christopher Nolan

Anne Hathaway w wywiadzie z Hugh Jackmanem opowiedziała o pracy na planie filmowym u Christophera Nolana. Jak się okazuje, brytyjski reżyser nie pozwala aktorom na korzystanie z telefonów komórkowych. Nie zgadza się też na to, by na planie były krzesła.

Pracowałam z nim dwa razy. Nie zgadza się na krzesła, a tłumaczy to tym, że jeśli na planie są krzesła, to ludzie na nich siadają. A gdy siedzą, to nie pracują. Kręci te niewiarygodne filmy, które nie tylko są pełne rozmachu, ambicji, technicznych nowinek, ale i emocji. I zawsze kończy zdjęcia przed czasem i poniżej wcześniej zaakceptowanego budżetu. Myślę, że ma to coś wspólnego z tymi krzesłami

- powiedziała aktorka w rozmowie z Hugh dla „Variety”.

Mimo tych zaskakujących metod Anne pochwaliła reżysera. Przyznała, że jego podejście do tworzenia filmów jest jednym z jej ulubionych. Produkcje Nolana określiła jako minimalistyczne, a jednoczenie ogromne i bogate.

Taka kombinacja jest celowa i to bardzo inspirujące

- podkreśliła zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę w "Les Misérables".

Christopher Nolan i jego metody

Christopher Nolan ma nietuzinkowe podejście do pracy, a jego oryginalne pomysły doceniają nie tylko aktorzy, ale także widzowie. Dowodem na to są milionowe zyski, jakie przynoszą jego filmy. Reżyser ma na swoim koncie serię komiksową o przygodach Batmana, a także produkcje takie jak „Dunkierka” czy „Interstellar”.

12 sierpnia do kin trafi jego nowy dramat szpiegowski „Tenet”. Czy odniesie równie spektakularny sukces? O tym przekonamy się niebawem.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości