plan filmowy

  plan filmowy

  Na planie serialu "Druga szansa" dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła miejsce, w którym aktorzy stają się jeszcze piękniejsi. Zastała w nim Małgorzatę Kożuchowską, która właśnie się upiększała. Następnie obie udały się do barobusa, w którym Małgorzata Kożuchowska jada śniadania. Zobaczcie czym żywią się aktorzy na planie "Drugiej szansy" i ile czasu spędzają w barobusie. Co, zdaniem Małgorzaty Kożuchowskiej, jest niesamowite w zawodzie aktora? A na kolejny odcinek serialu "Druga szansa" zapraszamy już dziś o 21:30.

  Małgorzata Szumowska nie kazała nam długo czekać na swój kolejny film. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska rok temu odwiedziła filmowy plan najnowszej produkcji Małgorzaty Szumowskiej pt. "Twarz". Co o tej produkcji powiedzieli jej: reżyser Małgorzata Szumowska i operator Michał Englert? W czym się nie zgadzają? I kogo w filmie zagra Mateusz Kościukiewicz? Zobaczcie, co działo się na planie filmu "Twarz".

  Marek Koterski przygotowuje kolejną część przygód Adasia Miauczyńskiego. Kto zagra w filmie? Kiedy ekipa wchodzi na plan? Z Michałem Koterskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Przyjaźń jest rodzajem miłości między osobami, których nic nie łączy. Co kiedy są przeciwnej płci? Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa? W Dzień Dobry TVN filmowi przyjaciele: Aleksandra Domańska (Jadźka) i Kamil Kula (Filip). Jak wyglądała wspólna praca na planie filmu "Po prostu przyjaźń" i czy znajomość ze szkoły filmowej pomogła im w pracy?

  W wielu filmach, także w Polskich, można doszukać się scen, które zrodziły się już na planie. I właśnie o improwizowanych scenach, które stały się kultowe rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z reżyserem i scenarzystą Piotrem Wereśniakiem, dziennikarką Karoliną Korwin Piotrowską i aktorem Rafałem Mohrem. A jak improwizuje się w teatrze?

  Anna Prus, popularna aktorka filmowa i teatralna, zagra główną rolę w amerykańskim filmie. Jak wyglądał casting? Czy wymagał od niej specjalnych przygotowań pod względem językowym? W jakiej obsadzono ją roli? Aktorka zagrała też w kilku rosyjskich filmach. Czym różni się praca na planie rosyjskiej a amerykańskiej produkcji. Czy ma w planach emigrację na stałe? Anna o swoich planach zawodowych opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Gerard Butler to szkocki aktor robiący karierę w Hollywood. znamy go z filmów akcji i komedii. W "Londyn w ogniu" gra razem ze swoją serdeczną przyjaciółką Angelą Basset. Para poznała się na planie. Czy w pracy można znaleźć prawdziwych i szczerych przyjaciół? Jak im się współpracowało przy najnowszym filmie? Co było najtrudniejsze? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  "W samym sercu morza" to film opowiadający o grupie marynarzy, których statek zatopił wieloryb. Butnego kapitana zagrał Benjamin Walker. Czy w życiu prywatnym zdarza mu się być aroganckim? Czym jest dla niego honor? I jak pracowało się na planie, gdzie nie było żadnych kobiet? Z Benjaminem Walkerem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Ron Howard to reżyser takich filmowych klasyków jak: "Piękny umysł", "Apollo 13" czy "Kod Leonarda Da Vinci". Jego najnowsza produkcja "W samym sercu morza" opowiada o grupie marynarzy, którzy na kilka miesięcy zostali odcięci od świata po tym, jak wieloryb zatapia ich statek. Czy film ma szansę powtórzyć sukces hitów z poprzednich lat? Dlaczego filmy oparte na faktach tak bardzo stresują twórców i aktorów? I co się dzieje na planie, gdy są tam tylko faceci? Zapytała o to dziennikarka Dzień dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W Krakowie, na terenie dawnych wojskowych koszar powstają zdjęcia do filmu "Music, war and love". W międzynarodowej produkcji gra między innymi Maciej Zakościelny. W jaką postać wciela się aktor? Jak ocenia pracę na planie? Dlaczego jest mu trudno wyrażać emocje grając w języku angielskim? Z Maciejem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Weronika Rosati. Aktorka wystąpiła u boku Nicolasa Cage'a w filmie "USS Indianapolis: Men of Courage". Jak im się współpracowało? W jakich projektach zobaczymy Rosati w najbliższym czasie? Czy będą to polski produkcje?

  Już na jesieni na antenie TVN pojawi się nowy serial „Aż po sufit!”. Będzie to współczesna saga rodzinna pełna tajemnic i dynamicznych relacji między bohaterami, których łączą więzy krwi. Agnieszka Jastrzębska wybrała się na plan zdjęciowy by spotkać się z odtwórcami głównych ról: Cezarym Pazurą i (jego studentką) Edyta Olszówką.

  Akcja filmu "Excentrycy" w reżyserii Janusza Majowskiego przenosi nas realia swingujących lat 50. Po planie filmowym oprowadziła nas Sonia Bohosiewicz. W jaką wcieli się postać i co połączy ją z Maciejem Stuhrem? Czy aktor odnalazł się w roli muzyka jazzowego?

  Do kin wchodzi kolejna cześć kultowej sagi "Avengers". Z tej okazji dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z odtwórcami dwóch nowych ról, Aaronem Taylorem-Johnsonem i Elizabeth Olsen. Jak ekipa filmowa przywitała nowych członków załogi? Jak oni czuli się na planie? Jak wypracowali relację, jaka miała połączyć ich w pracy nad filmem?

  Film "The Grand Budapest Hotel" jest nominowany do Oscara w 9 kategoriach. Dzień Dobry TVN postanowiło podążyć śladami planu filmowego. W jakim mieście kręcony był film? Kto prowadził restaurację, w której jadali aktorzy? Czy atmosfera między ekipą filmową a mieszkańcami miasta była dobra?

  To jego reżyserski debiut. Znakomity operator Bartek Prokopowicz reżyseruje film "Chemia". Jego pomysłodawczynią była Magda Prokopowicz, żona Bartka i założycielka fundacji Rak'n'Roll. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska spotkała się z reżyserem na planie filmu.

  Karbala to film oparty na faktach. Opowiada historię, która wydarzyła się w 2004 roku kiedy grupa 50 polskich i bułgarskich żołnierzy, atakowana przez setki rebeliantów, 3 doby broniła ratusza w irackiej Karbali, była to największa bitwa stoczona przez polskie wojsko po II wojnie światowej. Z kamerą Dzień Dobry Wakacje odwiedziliśmy plan filmowy tej produkcji.