Anita Lipnicka rusza w trasę koncertową. "Jestem szczęśliwa, realizuję się i spełniam swoje marzenia"

lipnicka2
Źródło: Dzień Dobry TVN
Anita Lipnicka w modowym wydaniu
Anita Lipnicka w modowym wydaniu
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Piosenkę "Wszystko się może zdarzyć" zna chyba każdy. Anita Lipnicka na scenie jest już prawie 30 lat. Na początku listopada wydała kolejną solową płytę. Jak wyglądają przygotowania do trasy koncertowej?

Anita Lipnicka – od modelki do wokalistki

Nie jest tajemnicą, że Anita Lipnicka jako 15-latka prężnie działała w branży modowej. Szybko jednak zrozumiała, że jej serce lgnie do muzyki. W modelingu natomiast swoje pierwsze kroki stawia jej córka, Pola.

- Moja córka zaczyna dopiero w tym świecie. Ma do tego luźnie podejście. Ona zdaje rozszerzoną maturę i będzie aplikować na studia o kierunku biznes i administracja. Jest bardzo pragmatyczna, ułożona, niezwykle obowiązkowa – powiedziała.

Anita Lipnicka ma przed sobą wyjątkowy czas. Artystka 3 listopada wydała płytę "Śnienie". Niebawem rusza w trasę koncertową, na którą szykuje wiele niespodzianek. Będą wyjątkowe kreacje, dekoracje, a także charakterystyczny zapach. Wszystko wskazuje więc na to, że artystka na chwile porwie słuchaczy w swój zaczarowany świat "Śnienia".

- Dla mnie scena jest świętem i wtedy lubię wyglądać wyjątkowo. Jestem szczęśliwa, że nagrałam świetną płytę, ruszam w cudowną trasę, realizuję się i spełniam swoje marzenia - powiedziała.

Anita Lipnicka rusza w trasę koncertową.
Anita Lipnicka – czym nas zaskoczy?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Anita Lipnicka wydała nową płytę

Intensywne miesiące pracy i wielka premiera. Na tę płytę z pewnością czekali wszyscy fani wokalistki. Jak się okazuje, wierni słuchacze podróżują za artystką po całej Polsce, by wysłuchać koncertów z nowej trasy. A o czym opowiada krążek?

- Zaczęłam śnić o tej płycie w czasie pandemii, czyli to był ciekawy moment w życiu. Napisałam te piosenki na tle żywo zmieniającej się rzeczywistości. Te pierwsze piosenki były bardzo baśniowe. Późnień jak życie wróciło do życia, nabrałam ochoty współpracy z innymi i wymiany energii. Jest na tej płycie trzech producentów - powiedziała.

Wokalistka przyznała także, że w nowej twórczości porusza temat przemijania. Patrzy jednak na niego nie z żalem, nostalgią czy tęsknotą, a czułością.

- Tak też patrzę w przyszłość, jestem wciąż ciekawa tego, co dalej. Cieszę się z tego, że piosenki świetnie sobie radzą na listach przebojów radiowych. Mam nadzieje, że za tym pójdzie dużo fajnych wydarzeń – powiedziała.

Nie da się ukryć faktu, że część osób Anitę kojarzy jeszcze z czasów Varius Manx, kiedy śpiewała kultowe hity. Artystka od tamtej pory wydała jednak sporo innych płyt, które były bliższe jej sercu. Skąd zatem tak wielka popularność na „Wszystko się może zdarzyć”?

- Osoby z mojego pokolenia kojarzą tamten czas ze swoją młodością, okresem w życiu, do którego chętnie wracają. Moje piosenki były niejako soundtrackiem, dawały tło i ścieżkę dźwiękową do wielu różnych historii. Przez jakiś moment w karierze miałam wkurzenie, że tyle robię, tak się staram, a wciąż ludzie żyją "wszystko się może zdarzyć". 5 lat temu, kiedy celebrowałam 25 lecie pracy, stwierdzałam, że dlaczego mam to wypierać, to jest piękny kawał historii – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?