Polak uwielbiany przez światowe gwiazdy. "Jestem wśród 10 najczęściej pracujących tancerzy"

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Gwiazdy kochają, gdy z nimi tańczy
Gwiazdy kochają, gdy z nimi tańczyDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Aleksander Paliński to tancerz i choreograf, który znany jest widzom TVN z programu "You Can Dance". Obecnie artysta mieszka w Stanach Zjednoczonych i tam rozwija swoją karierę, występując jako tancerz (w zespole i jako solista) koncertów wielu światowej sławy gwiazd. O swojej pracy opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN Sandrze Hajduk-Popińskiej.

Alek Paliński - kim jest

Zanim zaczął występować u boku takich gwiazd jak: Dita von Teese (Alek jest jej głównym tancerzem, choreografem i creative associate), Celine Dion czy Harry Styles, Aleksander Paliński wziął udział w 5. edycji show "You Can Dance".

- Dzięki temu programowi rozpocząłem swoją karierę i jestem tu gdzie jestem - stwierdził tancerz. Od prawie 10 lat mieszka w Los Angeles, choć jego życie to nieustająca podróż.

- Właśnie wróciłem z Portoryko, gdzie występowałem z Karol G na stadionie. Zostałem potwierdzony na tej trasie dzień przed pierwszym show. Musiałem się nauczyć dziesięciu choreografii w pierwszy dzień i wystąpić z nimi na scenie. Do tej pory to był największy test umiejętności w mojej karierze - przyznał artysta.

Alek Paliński - najczęściej zatrudniany tancerz

Alek Paliński został zatrudniony w amerykańskiej agencji MSA (McDonald Selznick Associates) - jednej z największych i najdłużej działających na świecie. Obecnie jest tam jednym z najczęściej zatrudnianych tancerzy.

- Ostatnio dowiedziałem się, że jestem wśród 10 jej najczęściej pracujących tancerzy w ostatnich latach, więc jest intensywnie. (...) Od września jedyne dni wolne jakie miałem, to były święta Bożego Narodzenia - mówił Alek. Kiedy udaje mu się znaleźć chwilę, by przyjechać do Polski, odwiedza swoje rodzinne miasto - Brzesko. W domu czekają wtedy na niego rosół z makaronem, barszcz i pierogi.

- To są takie potrawy, które tutaj w Stanach, zwłaszcza w Los Angeles ciężko znaleźć - powiedział na koniec.

Jakie rady Alek ma dla początkujących tancerzy, którzy marzą o osiągnięciu sukcesu? Sprawdź w naszym materiale.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości