Gwiazdy

Tragiczny wypadek na planie filmu z udziałem Aleca Baldwina. Nie żyje 42-letnia kobieta

Gwiazdy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
Wiadomości z życia gwiazd
Dzień Dobry TVNWiadomości z życia gwiazd - bez Slasha

Do śmiertelnego wypadku doszło na planie westernu "Rust" z udziałem znanego aktora Aleca Baldwina. Postrzelona została 42-letnia kobieta, a druga ranna osoba trafiła do szpitala. Jak wstępnie ustaliła policja, osoby te zostały przypadkowo postrzelone przez Baldwina.

Śmiertelny wypadek na planie filmu z udziałem Aleca Baldwina

Tragiczne wydarzenia miały miejsce na planie filmu kręconego w Bonanza Creek Ranch. To miejsce jest często wynajmowane, zwłaszcza do kręcenia westernów. Na planie jednego z nich, zatytułowanego "Rust", w czwartek 21 października doszło do śmiertelnego postrzelenia 42-latki. Halyna Hutchins była autorką zdjęć. Trafiła do szpitala uniwersyteckiego w Nowym Meksyku, gdzie niestety stwierdzono jej zgon. Druga ofiara wypadku to 48-letni reżyser Joel Souza. Mężczyzna odniósł obrażenia i jest pod opieką lekarzy z Regionalnego Centrum Medycznego im. Christusa St. Vincenta.

- Alec Baldwin miał sceny z bronią. Wszyscy byli przekonani - łącznie z aktorem - że jest to ślepa amunicja, że to nie są prawdziwe naboje. Co więcej, z tych informacji medialnych, które się pojawiają wynika, że faktycznie sprawdzono, że ta amunicja załadowana do broni była ślepa. Więc teraz - czy komuś się coś jednak pomyliło? Czy też może - bo jest i taka teza - po prostu w lufie był jeszcze inny nabój, który wystrzelił w momencie, kiedy aktor pociągnął za spust - tłumaczył Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Alec Baldwin - kobieta śmiertelnie postrzelona na planie westernu "Rust"

Okoliczności incydentu pozostają niejasne. Policja prowadzi śledztwo. Alec Baldwin jest roztrzęsiony i - jak pisały lokalne media - "był widziany we łzach przed biurem szeryfa". Nikt na razie nie został aresztowany i nikomu nie postawiono zarzutów. - Bliższe okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne. (...) Popieramy pełne śledztwo w tej tragicznej sprawie – przekazano w oświadczeniu Międzynarodowej Gildii Autorów Zdjęć Filmowych.

Alec Baldwin to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Jest także producentem, scenarzystą, pisarzem i aktywistą politycznym. Był nominowany do nagród Oscara i Tony.

Alec Baldwin zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości