Gwiazdy

Anna Lewandowska wspiera osoby z zespołem Downa. "Są przepełnieni miłością i życzliwością"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch

Anna Lewandowska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z osobami chorującymi na zespół Downa. Z okazji Dnia Godności postanowiła przypomnieć, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. "Miałam przyjemność poznać wiele osób, które niestety wciąż o tę godność muszą walczyć" – dodała. 

Anna Lewandowska walczy z dyskryminacją

W każdą trzecią środę października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Godności. Z tej okazji Anna Lewandowska postanowiła przypomnieć swoim fanom, jak ważna jest akceptacja drugiego człowieka, bez względu na jego wygląd, choroby czy charakter. Trenerka opublikowała więc na instagramowym profilu zdjęcie z grupą osób chorych na zespół Downa oraz pokusiła się o obszerny wpis. 

- Wczoraj był Dzień Godności. Przy tej okazji warto przypominać, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. Każdego człowieka! Bo godność to uniwersalne prawo każdego z nas. Jako prezeska @olimpiadyspecjalnepolska miałam przyjemność poznać wiele osób, które niestety wciąż o tę godność muszą walczyć. Tym razem nie podczas zawodów. Ale w codziennym życiu - rozpoczęła. Następnie Anna nawiązała do osób z zespołem Downa. Jak przyznała, są to ludzie obdarzeni niezwykłą szczerością, życzliwością i siłą ducha, której powinniśmy się od nich uczyć. 

21 chromosom nie bez przyczyny nazywany jest chromosomem miłości. Osoby z zespołem Downa to jedne z najmilszych, najcieplejszych ludzi, jakich poznałam w swoim życiu. Są przepełnieni miłością, szczerością i życzliwością, ale też ogromną siłą ducha! Tego wszystkiego powinniśmy się od nich uczyć. Należy im się nie tylko szacunek, ale też wsparcie. Wraz z moim mężem @_rl9 wspieramy ich od lat, bo wszyscy jesteśmy równi 

Fani komentują post Anny

Pod zdjęciem Anny natychmiast pojawiło się wiele komentarzy. Fani przyznali, że każdy z nas powinien zrozumieć, że najgorszą cechą jest dyskryminacja. Zatem nie zamykajmy się na drugiego człowieka i pozwólmy mu być takim, jaki jest. Jedna z internautek doceniła także działalność trenerki i jej męża.  - "Równość! Nieee ma dyskryminacji", "Brawo", "Przekochani ludzie" - pisali fani.

Zobacz wideo:

Anna Lewandowska skończyła 33 lata
Anna Lewandowska skończyła 33 lata Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek / East News

Pozostałe wiadomości