Moda i Uroda

Anna Lewandowska o swoim stylu: "Lubię bawić się modą". Trenerka skończyła 33 lata

Moda i Uroda

Kamil Piklikiewicz/East News, Bartosz Krupa/East News, Tomasz Urbanek//East New

Anna Lewandowska dla wielu kobiet jest prawdziwą modową inspiracją. Prezentowane przez nią stylizacje w mediach społecznościowych spotykają się z entuzjazmem internautek, które marzą o takich samych elementach garderoby. Trenerka 7 września skończyła 33 lata. Z tego powodu przyjrzeliśmy się jej stylowi, który uległ znacznej transformacji, odkąd gwiazda została mamą.

Anna Lewandowska i jej styl

Styl Anny Lewandowskiej ma wiele fanek. Wszystko dlatego, że sportsmenka stawia najczęściej na klasyczne stylizacje bez udziwnień, którymi może zainspirować się każda kobieta. Choć w jej szafie znajdują się rzeczy z czołowych domów mody, jak np. Saint Laurent, Balenciaga czy Chanel, to równie często stawia na sieciówki. Umiejętnie łączy także styl elegancki ze sportowym. W jednym z wywiadów wyznała jednak, że musiała się tego nauczyć.

- Lubię bawić się modą, obserwować trendy. Zawsze najlepiej czułam się w sportowych stylizacjach. Od kiedy jestem mamą to się trochę zmieniło. W mojej szafie zapanowała większa różnorodność. Z jednej strony mam bluzy z kapturem, z drugiej kobiece stylizacje i biznesowe garnitury. Łączę wiele ról w życiu i to odzwierciedla się w moim stylu - zdradziła Anna Lewandowska w felietonie w "Twoim Stylu".

Anna Lewandowska o modowym problemie

Mnóstwo osób staje obecnie przed szafą i jest zaskoczonych, ile różnorodnych rzeczy skrywa się pod warstwą ubrań - nawet takich z nieodciętymi metkami. Anna Lewandowska zdradziła, że ona również - tak, jak wiele kobiet - ma tendencję do zbieractwa, co jest sporym problemem. W swojej garderobie może znaleźć coś starego, za małego, za dużego, lekko zniszczonego, już niemodnego lub nielubianego. Wiadomo jednak, że chce z tym walczyć. Zainspirowała ją do tego książka "Magia sprzątania" Marii Kondo oraz dokument o minimalizmie, w którym zachęca się widzów, by pozbywali się codziennie jednej rzeczy więcej niż poprzedniego dnia.

- Nie jestem wzorową minimalistką, ani tym bardziej specjalistką od porządków w szafie. Cały czas nad tym pracuję, ale bardzo mnie zainspirował ten kierunek. Szukam pomysłów i rozwiązań, które ułatwią proces ograniczania niepotrzebnego zbieractwa - wyznała Anna Lewandowska.

Ujawniła: "Staram się wyszukiwać i korzystać ze sprawdzonych narzędzi". Co do nich należy? Podpowiedziała, że dobrym kierunkiem do ograniczenia ilości ubrań jest budowanie szafy kapsułowej na podstawie stałych, pasujących do siebie elementów, a także korzystanie z aplikacji, w których można sprzedawać swoje rzeczy. Jest to także nowo zaobserwowany trend w pandemii - według raportu opublikowanego w Thredup sprzedaż ubrań z drugiej ręki tylko w tym roku wzrosła o 69 proc. Ludzie zaczęli bowiem bardziej myśleć o środowisku.

- Coraz chętniej sięgamy po produkty, stawiając nie na ilość, lecz jakość. Sprawdzamy składy materiałów i jesteśmy dumni, że wybieramy polskie, lokalne marki. Widać to nie tylko w kolejnych badaniach rynku, ale też w social mediach - podkreśliła w "Twoim Stylu".

Anna Lewandowska o macierzyństwie i nie tylko w Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło: Twój Styl

Pozostałe wiadomości