minimalizm

  Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła niezwykłe wnętrza w artystycznym stylu.

  Jak go wykonać? Jakie kolory lakieru są na topie w tym sezonie? Sprawdź.

  Anna Lewandowska dla wielu kobiet jest prawdziwą modową inspiracją. Prezentowane przez nią stylizacje w mediach społecznościowych spotykają się z entuzjazmem internautek, które marzą o takich samych elementach garderoby. Trenerka 7 września skończyła 33 lata. Z tego powodu przyjrzeliśmy się jej stylowi, który uległ znacznej transformacji, odkąd gwiazda została mamą.

  Nadmierne wysiłki związane z pielęgnacją skóry i makijażem twarzy mogą niestety wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Nawet jeśli mamy do czynienia z kosmetykami naturalnymi. Jak dbać o skórę twarzy?

  "Znowu noszę jasne kolory i to wszystko wina covida" – brzmi tytuł jednego z artykułów, które przeglądam, gdy próbuję dowiedzieć się czegoś więcej o tegorocznych trendach w modzie. To, że pandemia zaprowadziła w ubiorze małą rewolucję jest chyba jasne. Dresy i skupienie się na wygodzie? Na to też znajdzie się wytłumaczenie. Ale dlaczego akurat zwrot ku kolorom – jak jedno łączy się z drugim?

  Katarzyna Jaroszyńska tym razem odwiedziła obrzeża Bielska-Białej. To właśnie tam wraz z psiakiem mieszka młode małżeństwo - Beata i Tomek. Swoje cztery kąty urządzili wspólnie i udowodnili, że nowoczesne mieszkanie może posiadać duszę.

  Pani Ewelina Rydzewska uwielbia prostotę. I w takim właśnie stylu zaprojektowała dom, w którym mieszaka razem z mężem Przemysławem i córką. Pani Ewelina jest projektantką wnętrz, pan Przemysław - inżynierem budownictwa. Na czym polegała ich kooperacja przy projekcie "Dom"? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła minimalistyczne, a zarazem niezwykle ciepłe i przytulne "Odpicowane mieszkanie".

  Ile odpadków "produkujecie" dziennie? Wyobrażacie sobie, żeby 4-osobowa rodzina w ciągu roku zebrała jedynie jeden, mały słoik śmieci? Poznajcie Beę Johnson, blogerkę i autorkę książki "Zero Waste Home" i jej sposób na życie bez śmieci. Co skłoniło ją do wejścia na drogę minimalizmu? Zobaczcie!

  Dlaczego w mieszkaniu DJ-a Adamusa nie ma telewizora? Ile lat ma jego gramofon? Która płyta winylowa z kolekcji jest najbardziej wyjątkowa? Jakie książki leżą przy łóżku? Ile par okularów bez szkieł ma w swojej kolekcji? I jak wygląda miejsce, w którym przygotowuje się do występów? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki wpadł z wizytą do DJ-a Adamusa.

  Francine Jay jest propagatorką minimalizmu jako stylu życia oraz porządkowania. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz powiedziała, jak zostać minimalistą, co zyskujemy pozbywając się starych rzeczy, dlaczego warto ograniczyć kupowanie i co zrobić, kiedy kusi nas nabywanie nowych przedmiotów.

  Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna, a także uosobienie klasyki. W jej szafie nie brakuje jednak ubrań ekstrawaganckich. Gdzie aktorka szuka modowych inspiracji? Sprawdziła to stylistka Alicja Napiórkowska.

  Lubimy gromadzić rzeczy, ubrania, dobra. Obrastamy nimi przez całe życie, choć pewnie, podobnie jak nasz gość Arkadiusz Recław, który prowadzi bloga o minimalizmie - moglibyśmy bez nich żyć. Czy minimalizm jest dla tych, których na to stać? Bo przecież, żeby się czegoś pozbyć i oczyścić z nadmiaru, trzeba to coś najpierw zdobyć. Minimalizm to styl życia czy tylko moda, która przeminie? Czy duży dom, luksusowy samochód i modne ubrania są nam naprawdę potrzebne do szczęścia?

  Minimalista Orest Tabaka cały swój dobytek może zmieścić w jednej walizce. Ma też deskorolkę i obraz, który dostał w prezencie. Kiedyś miał więcej przedmiotów, teraz ich już nie potrzebuje. Lepiej mu się bez nich żyje. Anna Mularczyk-Meyer, która prowadzi blog o minimalizmie, miała kiedyś szafę pełną ubrań i mnóstwo kosmetyków, ale zawsze czegoś jej brakowało. Czy pozbywanie się przedmiotów sprawia, że ludzie czują się wolni i szczęśliwi? Minimalizm dotarł już do Polski.