Gwiazdy

Agata Młynarska padła ofiarą oszustwa. "To narażenie ludzi na utratę zdrowia"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Agata Młynarska
Kamil Piklikiewicz/East News

Wizerunek Agaty Młynarskiej bezprawnie został wykorzystany do promowania leku, który po zażyciu może wyrządzić ogromną krzywdę. Wzburzona tą sytuacją dziennikarka przestrzegła fanów przed niebezpieczeństwem. Wszystko skonsultowała ze znanym transplantologiem i zaapelowała, by nie dać się nabrać przestępcom.

Agata Młynarska: kradzież wizerunku dla szkodliwego leku

To trudny czas dla Agaty Młynarskiej. Dziennikarka słynie z promocji zdrowia, namawia do badań profilaktycznych i szczerze opowiada o swoich dolegliwościach. Teraz padła ofiarą oszustwa. Jeden z producentów leków wykorzystał jej wizerunek, kreując ją na "twarz" leku, który okazuje się szkodliwy dla zdrowia.

- Bez mojej wiedzy i zgody, używając mojego wizerunku, tworząc zmanipulowany wywiad ze mną, używając również na forum w dyskusji, pod wywiadem, mojego fałszywego profilu, naciąga się naiwnych klientów na zakup leku Germixil na brodawczaki w jelitach. Jest to przestępstwo! - napisała Agata Młynarska na Instagramie.

Przestępstwo okazuje się być o tyle podłe, że gwiazda wcześniej przyznała, że cierpi na chorobę jelit.

- Narażenie ludzi na utratę zdrowia. Nie dajcie się na to nabrać. Jestem zalana mailami z pytaniem o skuteczność tego leku. Odpowiadam zatem: NIC o nim nie wiem, nigdy nie słyszałam o jego istnieniu. Prof. Marek Krawczyk, wybitny transplantolog, zadzwonił do mnie zatrwożony tym, co przeczytał, tłumacząc jakie szkody może zrobić ten lek oraz wypunktował absurdy medyczne tego wywiadu. Sprawa jest naprawdę bardzo poważna! - podsumowała dziennikarka.

Agata Młynarska cierpi na nieswoistą zapalną chorobę jelit

Dziennikarka jakiś czas temu opowiedziała w rozmowie z Ewą Drzyzgą o swojej chorobie. Niewiele osób wie, z czym zmaga się na co dzień. Gwiazda cierpi na nieswoistą zapalną chorobę jelit, która nazywana jest chorobą Leśniowskiego-Crohna.

- Dowiedziałam się, że to choroby autoimmunologiczne, na które nie ma pomysłu, żeby je leczyć. To nie jest tak, że wymiotujesz albo masz biegunkę. Ta choroba jest nieprzewidywalna i dopada nagle. Pamiętam, że byłam na krótkich fajnych wakacjach i obudziłam się z potwornym bólem życia i wymiotami - mówiła Agata Młynarska w programie 36,6°C.

Jak wygląda życie z nieswoistymi zapalnymi choroba jelit? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości