Gwiazdy

Kiedyś grali z One Direction, dziś sami są gwiazdami. "Wtedy to nie oznaczało sukcesu. Nikt nas nie lubił"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
5 Seconds of Summer – to ich pokochała generacja Z

"5 seconds of summer" to australijski zespół, który karierę zaczął dzięki publikowaniu swoich wersji popularnych utworów. Kilka lat od pierwszego takiego nagrania grupa grała już koncerty z najpopularniejszym boys bandem wszechczasów, One Direction. Dziś sami cieszą się wielomilionową rzeszą fanów, a ich utwory osiągają zawrotne liczby odsłon w sieci. Jak wspominają początki i kiedy pojawią się w Polsce? O tym rozmawiała z nimi Sandra Hajduk-Popińska.

"5 seconds of summer" – początki kariery

"5 seconds of summer" rozpoczęli działalność w 2011 w Sydney. Artyści swoją działalność rozpoczęli standardowo - od publikowania coverów w serwisie YouTube. Międzynarodowa sława nadeszła, gdy członkowie zespołu One Direction zaprosili ich do uczestniczenia w trasie koncertowej Take Me Home Tour.

- Byliśmy wtedy dzieciakami z przedmieść Sydney, gdy nagle pojawia się tak wspaniała okazja, jak możliwość grania z One Direction, to jest coś. To, że z nimi graliśmy, nie oznaczało jeszcze sukcesu. Nikt nas nie lubił. Ta wielka szansa oznaczała, że musieliśmy naprawdę ciężko pracować, by ludzie nas docenili - wspomina Michael Clifford, gitarzysta.

W czerwcu 2012 roku muzycy wydali mini album pod tytułem "Unplugged". Dwa lata później ukazał się debiutancka płyta tzw. longplay "5 Seconds of Summer". Pokrył się platyną między innymi w Australii, Wielkiej Brytanii i Meksyku, a także złotem w krajach takich jak Włochy, Austria czy Polska. Ponadto trafił na pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych - Billboard 200. Znalazły się tam hity takie jak "She Looks So Perfect", "Don't Stop", "Amnesia" czy "Good Girls".

Jak narodził się muzyczny team?

Muzycy opowiedzieli także, jak narodził się pomysł na narywanie coverów. Jak się okazuje, Michael i Calum chodzili razem do jednej szkoły.

- Założyliśmy zespół, mając 14 lat, podgrywaliśmy sobie na gitarach i tak powstały nasze covery innych znanych utworów. Mieliśmy jednak wielkie marzenia i chcieliśmy stworzyć coś więcej niż kolejne piosenki grane na gitarach akustycznych. Ale tak naprawdę nie ma podręcznika, żadnej instrukcji dotyczącej tego, jak założyć zespół – przyznał Michael.

Teraz "5 seconds of summer" koncertują na całym świecie. Już 28 kwietnia 2022 roku zespół w składzie: Luke Hemmings, Calum Hood, Ashton Irwin oraz Michael Clifford zagra na TAURON Arena Kraków.

- Polacy mają w sobie dużo pasji. Kochają muzykę, a ludzie, którzy kochają muzykę to mój ulubiony typ ludzi – podsumował Calum Hood, basista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości