Gorące tematy

Urodziła noworodka ważącego 7 kg. Ze względu na wagę dziecka poród musiało odebrać dwóch lekarzy

Gorące tematy

noworodek 7 kg

Najcięższy noworodek świata miał 61 cm i ważył "tylko" 7 kg. Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, a przy porodzie obecnych było aż dwóch lekarzy. Teraz dziecko rośnie jak na drożdżach, a historia jego "rekordu" podbija Internet.

Noworodek ważył "raptem" 7 kg

Pewna użytkowniczka Tik Toka o nicku @shans1588 podzieliła się niedawno nie lada rekordem - opublikowała filmik składający się z kilku slajdów przedstawiających całkiem pokaźnych rozmiarów dziecko. Gdybyśmy nie znali całej historii, pewnie wzięlibyśmy je za rocznego bobasa. Jednak jak udowadnia internautka, malucha uwieczniono na fotografiach świeżo po narodzinach.

Mama podzieliła się klipem ze względu na prośbę innej użytkowniczki Tik-Toka, która chciała zobaczyć najcięższego - a przy tym i największego - noworodka. Filmik już obejrzało ponad 30 milionów osób. Chłopczyk na świat przyszedł po "38 tygodniach i jednym dniu ciąży", jak precyzuje tiktokerka. Poród odebrano poprzez cesarskie cięcie - przeprowadziło je 2 lekarzy. Mama podzieliła się swoją historią w nagraniu:

@shans1588

#stitch with @tawnee117 #greenscreen Meet my 14lb .06 oz baby boy!

♬ original sound - Shans1588

Dziecko miało 61 cm i ważyło 7 kg

Niemowlę spędziło na oddziale intensywnej terapii 11 tygodni. Dziś chłopczyk ma już pięć lat. Jak podkreśla jego matka, dziecko jest zdrowe i rośnie jak na drożdżach, a przy tym uwielbia sport - najbardziej koszykówkę, piłkę nożną i monster trucki.

Jednak początki z tak dużym niemowlęciem wcale nie były łatwe. I rozmiarem, i ciężarem berbeć przekraczał jakiekolwiek przyjęte "normy". Nie mieścił się w żadne ubranka dla maluchów w jego wieku. Pielęgniarki zapewniły mu pieluchy z oddziału pediatrii, a gdy mama zabrała go do domu, chłopczyk miał na sobie rzeczy przeznaczone dla sześcio- i dziewięciomiesięcznych dzieci. W kolejnym wideo @shans1588 pokazała, jak jej synek wyglądał po porodzie i jak zmieniał się przez lata:

@shans1588

Our 14 1b .6oz baby boy. J is a healthy, stubborn and STRONG 5 year old who loves baseball, football and Monster Trucks. #fyp #bigbaby

♬ Proud of You - Five Times August

Zobacz wideo: Najstarszy noworodek na świecie:

Zobacz też:

Endometrioza. Czym jest ta choroba? "Kobiety na diagnozę czekają latami"

W "Kanapowcach" Kamil i Kuba schudli łącznie ponad 40 kg. "Na początku przebiegnięcie 100 m było mordęgą"

Agnieszka Kaczorowska o groźbach pod adresem jej córki. "W Polsce za mało się mówi o darknecie i porwaniach"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Ola Lipecka

Źródło: New York Post

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości