Gorące tematy

Wesele zakończyło się tragedią. Nie żyje pan młody i pięciu gości

Gorące tematy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
dailymail.co.uk
Tragedia na ślubie

Radosne chwile pary młodej przerwało nieoczekiwane wydarzenie. Podczas wesela goście niespodziewanie zaczęli tracić przytomność. Część osób trafiła do szpitala. Niestety pana młodego i pięciu innych uczestników ceremonii nie udało się uratować. Co się dokładnie stało?

Tragedia na weselu - nie żyje sześć osób

Ślub i wesele do dla każdej pary to jeden z najważniejszych dni w życiu. Po długich miesiącach przygotowań marzymy, by tego dnia goście celebrowali z nami wielkie święto i fantastycznie się bawili. W przypadku tej pary miało być tak samo. Kiedy Obinna Dieke i jego partnerka życiowa Nebechi powiedzieli sobie "tak", zaprosili najbliższych na przyjęcie, które odbywało się w jednym z domów w mieście Enugu położonego w południowej Nigerii. Wszystko szło zgodnie z planem. Tragedia wyszła na jaw dopiero kolejnego dnia.

Gdy nazajutrz żadna z osób będących na weselu nie wychodziła na zewnątrz, sprawą zainteresowali się pobliscy mieszkańcy. Ci postanowili sprawdzić, co się dzieje. Po kilku próbach dostania się do budynku podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. Widok gości weselnych zszokował sąsiadów. Ujrzeli bowiem 14 nieprzytomnych osób, z których ust wypływała piana. Mimo szybkiej interwencji pogotowia i przewiezieniu pacjentów do szpitala, 6 osób nie udało się uratować. Wśród ofiar znalazł się pan młody. Panna młoda wraz z pozostałymi gośćmi jest w ciężkim stanie.

Co wydarzyło się na weselu?

Główne pytanie rodziny i bliskich brzmi – co stało się feralnego dnia? Według rzecznika tamtejszej policji, Daniela Ndukwe, wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną tragedii był generator prądu, który emitował we wnętrzach budynku niebezpieczne substancje. Rzecznik w rozmowie z "Daily Mail" dodał jednak, że dopiero po sekcji zwłok będzie można wyjaśnić przyczynę śmierci uczestników wesela.

- Pili, jedli, bawili się i nie zwracali uwagi na generator, który wydzielał spaliny. Podczas snu zatruli się pewnie tlenkiem węgla - mówi jeden z okolicznych mieszkańców.

Niebezpieczny czad

Tlenek węgla, czyli czad to toksyczny gaz, który może doprowadzić do poważnego zatrucia, a nawet śmierci. Najczęściej wytrąca się podczas niecałkowitego spalenia gazu ziemnego. Choć o zatruciach czadem słyszy się głównie zimą, to latem - zwłaszcza w upalne dni - także się zdarzają.

– To sporadyczne przypadki, ale trzeba pamiętać, że czad stanowi zagrożenie przez cały rok – ostrzegał w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Więcej o zatruciu czadem i objawach czytaj w tekście: Zatrucie tlenkiem węgla jest możliwe także latem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/GettyImages

Pozostałe wiadomości