Gorące tematy

Ksiądz wyznał katechetce miłość podczas mszy. "Moje serce jest zakochane"

Gorące tematy

Kościół, ksiądz

Riccardo Ceccobelli, ksiądz z jednej z włoskich parafii zakochał się w 26-letniej katechetce i dla niej postanowił opuścić posługę kapłańską. O swojej decyzji poinformował wiernych podczas mszy. Rozpoczęto formalności związane z przywróceniem duchownego do stanu świeckiego.

Ksiądz zrezygnował z posługi kapłańskiej dla kobiety

Riccardo Ceccobelli, proboszcz parafii San Felice di Massa Martana, w Perugii zaskoczył wiernych podczas mszy, informując ich, że się zakochał. Dodał także, że musi zrezygnować z posługi kapłańskiej, ponieważ Kościół katolicki wymaga od swoich duchownych celibatu.

- Moje serce jest zakochane. Nigdy nie miałem okazji złamać obietnic, które złożyłem, ale chcę spróbować żyć tą miłością - powiedział ksiądz Riccardo Ceccobelli. Dodał także, że zdecydował się na ten krok, ponieważ zależało mu na uczciwości wobec siebie i wiernych.

Proboszcz poinformował o decyzji biskupa, który wydał oświadczenie w sprawie zakochanego duchownego.

- Jestem wdzięczny księdzu Riccardo za wykonaną posługę. Przede wszystkim przesyłam mu moje najszczersze życzenia, aby ten wybór, dokonany z pełną swobodą, jak mi sam powiedział, zapewnił mu spokój i pogodę ducha - czytamy. Biskup spotkał się również z wiernymi z parafii, w której służył proboszcz Ceccobelli:

- Przybywam, by bezpośrednio wam przekazać, iż ksiądz Riccardo zwrócił się do Ojca Świętego z prośbą o łaskę dyspensy od celibatu, tym samym wnosząc o rezygnację ze stanu duchownego i o zwolnienie z obowiązku posługi kapłańskiej wynikającego z sakramentu święceń.

Kim jest ukochana księdza?

Ksiądz Ceccobelli udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi "Corriere della Sera", w którym ujawnił, że jego ukochana ma 26 lat, a jej imię to Laura. Kobieta jest pielęgniarką i katechetką. Riccardo poznał ją cztery lata temu w parafii, a zakochał się w niej we wrześniu ubiegłego roku.

Na początku starał się trzymać swoje uczucie pod kontrolą licząc, że pewnego dnia kobieta znajdzie partnera. Po pewnym czasie zdał sobie jednak sprawę, że miłość do niej jest coraz silniejsza.

- Pewnej nocy poczułem potrzebę połączenia się z nią telefonicznie. Nie mogłem zasnąć bez usłyszenia jego głosu. Po zakończeniu rozmowy poczułem spokój i w końcu zasnąłem - wyznał. Dodał także, że podczas posługi nie poszedł z Laurą na randkę i do tej pory nie spotkał się z jej rodzicami.

Para na razie nie planuje zaręczyn, ponieważ czeka na zwolnienie Riccardo z obowiązku celibatu.

Zobacz wideo: Spór o celibat w Watykanie

>>> Zobacz także:

Pierwsze komunie pod znakiem zapytania. "Dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć"

Jak może wyglądać matura z religii? "To będzie egzamin niezależny od państwa"

"Apostazja" - hasło najczęściej wyszukiwane w Google. Dlaczego wierni decydują się na odejście z Kościoła?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: Corriere della Sera

Pozostałe wiadomości