Newsy

Pierwsze komunie pod znakiem zapytania. "Dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć"

pierwsza komunia, komunia św.

Monika Halinowska/Getty Images

Newsy

Pierwsze komunie pod znakiem zapytania. "Dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć"

pierwsza komunia, komunia św.

Monika Halinowska/Getty Images

Pierwsza komunia św. to ważne wydarzenie w życiu dziecka i całej rodziny. Tradycyjnie uroczystości odbywają się w maju. W ubiegłym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - były przesunięte na lato i jesień. Biorąc pod uwagę trzecią falę zakażeń nie jest wykluczone, że tak samo będzie teraz. Kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie?

Komunie 2021 - terminy 

Do 15 marca powinny zostać podjęte decyzje o tym, czy tegoroczne komunie zostaną przesunięte - pisze "Rzeczpospolita". Rząd nie wyklucza także, że Wielkanoc znów będzie w pełnym reżimie sanitarnym. 

- Byłyby to już trzecie święta (w tym drugie wielkanocne), które Polacy spędzą bez rodzinnych spotkań - zaznacza gazeta.

Zdaniem dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. 

- Fala kulminacyjna będzie w Polsce prawdopodobnie w okolicach świąt, czyli na początku kwietnia – prognozuje specjalista. Jak reaguje na to kościół? 

- Nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Coś będzie wiadomo w połowie marca – mówi ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Pierwsza Komunia Święta 2021

Jak zaznacza "Rzeczpospolita", tegoroczne pierwsze komunie stoją pod znakiem zapytania. Gazeta przypomina, że przed rokiem zostały przesunięte

Zdaniem dr. Sutkowskiego, trudno prognozować, jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią w maju. To zależy bowiem od wielu czynników, m.in. od tempa szczepień, mutacji wirusa czy zachowywania się ludzi. 

- Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana – tłumaczy prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Według niego decyzję uda się już podjąć około połowy marca. 

- Uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec – twierdzi dr Sutkowski. 

Indywidualna Komunia Święta w czasie pandemii. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie ma pandemicznego baby boom. "Wiele potencjalnych matek nie chce decydować się teraz na poród"

Dyskoteka w czasie pandemii. Menedżerka sopockiego klubu nie zapłaci grzywny

Gwyneth Paltrow leczy COVID-19 dietą i pobytem w saunie. Ostra reakcja eksperta

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
88
14
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
16.03.2021
Polka
Nie zgadzam się. Tj.kpina i obłuda że strony lekarzy i posłów ponieważ pandemia trwa już ponad rok a kościoły cały czas są otwarte, kasyna również tylko restauracje i czas komunii będą problemem. Wszystko jest pozamykane, ludzie są szczepieniu a rząd wciaz głosi że chorych przybywa. Może to szczepionki są zagrożeniem?! Żądam otworzenia restauracji i przeprowadzenia komunii zgodnie z wieloletnim ustaleniami.!!! Termin komunii znany jest wszystkim od kilka lat, są pozamawiane restauracje, i inne usługi typu fryzjerzy, cateringi a rząd teraz będzie wprowdal niepotrzebne zamieszanie. Gdyby kościoły były źródłem zachorowań to nie byłyby otwarte a są!!! I to cały czas. Więc nie róbcie z komunii źródła zakarzen. Ludzie ,rodzice są strasznie rozżaleni i wściekli na postępowanie rządu, jeżeli zmienia dotychczasowe ustalenia komunii i nie otworzą restauracji od kwietnia to za 3 lata nie mają po co startować w wyborach. Dość tej kpiny. A jeżeli zmienicie terminy to proszę zamknąć również kościoły!!!! Skoro twierdzicie że są źródłem zakażeń.
10.03.2021
Nick
Przesunąć na lipiec!!!