Gorące tematy

Wspólne kibicowanie. Co zrobić, gdy druga połówka nie jest zainteresowana sportem?

Gorące tematy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Wspólne kibicowanie – radość czy udręka?
Wspólne kibicowanie – radość czy udręka?Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Kibicowanie to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu. Czasem zdarza się jednak, że nasz partner lub partnerka nie są zainteresowani sportem tak samo, jak my. O tym, jak radzić sobie z sytuacją, gdy ukochana osoba nie podziela naszego entuzjazmu do śledzenia sportowych sukcesów Polaków w Dzień Dobry TVN porozmawiali: Robert i Patrycja Stockingerowie oraz Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka.

Czy do kibicowania można się przekonać?

Mundial sprzyja przeżywaniu piłkarskich emocji z najbliższymi. Nie każdy jednak jest zainteresowany oglądaniem meczów przed telewizorem. Co zrobić, kiedy nasz partner lub partnerka nie podziela naszych sportowych pasji? Okazuje się, że różnice w tym temacie wcale nie muszą być pretekstem do kłótni. W studio Dzień Dobry TVN pojawił się Robert Stockinger, który jest tak wielkim fanem sportu, że na początku związku ze swoją żoną Patrycją, długo liczył na to, że uda mu się ją przekonać do wspólnego kibicowania. Niestety - bez skutku.

- Mnie też się wydawało, że mogę go jeszcze zmienić [...] To przecież nic takiego odpuścić jeden, drugi, trzeci mecz. Ale po pewnym czasie odpuściłam – śmiała się Patrycja Stockinger.

Inaczej było w sytuacji siatkarza Piotra Gruszki i jego żony Aleksandry Szettel-Gruszki. Choć na początku ukochana sportowca nie była przekonana do śledzenia polskich sportowców, z czasem – jako wspierająca żona - zakochała się nie tylko w siatkówce.

Sportowe emocje tylko z dziećmi

Okazuje się, że obie rodziny starają się przekonać do wspólnego kibicowania swoje dzieci. Robert Stockinger śledzi nie tylko Mundial, ale i siatkówkę, koszykówkę oraz tenis. Często tłumaczy swoim pociechom, dlaczego dany mecz jest istotny, a kto jest liderem w danej dyscyplinie.

- Staramy się dzieci angażować. Nie wychowywać na kibiców, tylko angażować, bo wiem, jakie to są emocje. Żeby oni zobaczyli, że w grupie lepiej się przeżywa emocje sportowe – dodał Piotr Gruszka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości