Gorące tematy

Katarzyna Bosacka porównała ceny cukru w Polsce i za granicą. "Kiedy to szaleństwo się skończy!? "

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski

Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę ceny cukru w Polsce i za granicą. Okazuje się, że ten sam produkt na Zachodzie kupimy o wiele taniej. Ekspertka przedstawiła swoje wyliczenia i załączyła zdjęcia z supermarketów.

Puste półki

Galopujące ceny cukru w ostatnim czasie doprowadziły do swego rodzaju paniki konsumenckiej. Sklepowe półki, podobnie jak na początku pandemii, zaczęły pustoszeć. Niektóre dyskonty wprowadziły nawet limity zakupów cukru.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Krajowa Grupa Spożywcza poinformowała niedawno, że dostawy produktu do sklepów realizowane są na bieżąco. Chwilowe braki mają być natomiast spowodowane kłopotami logistycznymi sieci handlowych.

Katarzyna Bosacka porównuje ceny cukru

Katarzyna Bosacka regularnie sprawdza i porównuje ceny produktów. Nie dziwi więc, że pod lupę wzięła, wywołujący tak duże emocje, cukier.

- A tymczasem w Nowym Jorku cztery funty cukru (ok. 1,8 kg) kosztują 2,39 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 11,10 zł. Czyli cena jednego kg to ok. 6,16 zł. Z kolei w polskim sklepie w Anglii można kupić cukier za 1 GBP, czyli 5,60 zł - napisała Katarzyna Bosacka.

- Co prawda u nas w wielu supermarketach i dyskontach pojawiła się dostawa cukru, którego kilogram kosztuje 4-5 zł, ale nie wszędzie cena jest taka »atrakcyjna«. W osiedlowych sklepach albo tych w turystycznych miejscowościach za 1 kg cukru trzeba słono zapłacić. Wrzucam tu autentyczne zdjęcia z dwóch różnych sklepów — w jednym 1 kg cukru kosztował 7,49 zł, a w drugim… 9,75 zł. Kiedy to szaleństwo się skończy!? — podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości