Gorące tematy

Mężczyzna podszedł do spacerującego chłopca i uderzył go w twarz. 3-latek stracił przytomność

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
Chłopiec w parku

50-latek podszedł do małego chłopca, który spacerował wraz z opiekunem i uderzył go w twarz. Cios był na tyle silny, że maluch stracił przytomność. Agresywnego mężczyznę zatrzymali policjanci z Bierunia (woj. śląskie). Co grozi napastnikowi za napaść na dziecko?

Uderzył 3-letniego chłopca w twarz

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w Chełmie Śląskim (woj. śląskie). Mężczyzna niespodziewanie podszedł do trzyletniego chłopca, który spacerował wraz z opiekunem i uderzył malucha w twarz. W efekcie dziecko straciło przytomność i upadło na chodnik.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Opiekunowie chłopca byli tak zszokowani całym zajściem, że dopiero po kilku godzinach zawiadomili policję. Funkcjonariusze ustalili, że oprawcą był 50-letni mieszkaniec Lędzin.

Co grozi za napaść na małe dziecko?

Agresywnemu 50-latkowi postawiono zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz narażenia dziecka na ciężkie uszkodzenie ciała. Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Otrzymał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

- Napastnikowi może grozić kara do trzech lat więzienia. Sąd może jednak, z uwagi na charakter sprawy, zdecydować o nadzwyczajnym zaostrzeniu kary - czytamy komunikacie wydanym przez policję. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zaatakował chłopca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/mrs

Pozostałe wiadomości