Gorące tematy

Rok 2020 zaskoczył wszystkich. Oprócz pandemii działo się w nim także dużo dobrego

Gorące tematy

Zanim spiszemy stary rok na straty, warto wrócić do wydarzeń, które były w nim pozytywne. Nie wszystko kręciło się wokół pandemii koronawirusa i wydarzeń politycznych. Koniecznie zobaczcie nasze podsumowanie 2020 roku.

Awaria drukarek i parkometrów

Już na samym początku roku, 1 stycznia, przestały działać niektóre parkometry, drukarki i oprogramowania komputerowe. To tzw. błędy roku dwutysięcznego. Okazało się, że w drukarkach był błąd z aktualizacją daty – nie można było jej ustawić na 2020 rok.

Ślub w więzieniu

21 stycznia w wadowickim więzieniu odbyła się niecodzienna uroczystość. Jeden z osadzonych wraz z wybranką wstąpił w związek małżeński. Ślubu udzielił burmistrz Wadowic, dla którego była to pierwsza wizyta za kratami.

Kraków i Wrocław na językach świata

W lutym krakowska Nowa Huta oraz wrocławskie Śródmieście znalazły się w czołowej 10 najlepszych stolic w Europie. Badanie przeprowadził brytyjski dziennik "The Guardian".

Informatyczny Nobel

W marcu Edwin Catmull i Pat Hanrahan zostali uhonorowani tzw. informatycznym Noblem, czyli nagrodą Turinga.

Nowy start Mai Kapłon

Na początku kwietnia do Polski wróciła Maja Kapłon, która w USA przeszła skomplikowaną operację prostowania kręgosłupa. Dzisiaj może robić to, co kocha.

Przełom w Arabii Saudyjskiej

26 kwietnia król Arabii Saudyjskiej wydał dekret, z którego wynika, że zniesiono karę śmierci dla osób, które popełniły przestępstwo jak osoby nieletnie. Kilka dni wcześniej władze kraju poinformowały także o zniesieniu kary chłosty.

Sum wielkości człowieka

Na początku maja 13-letin Sylwester złowił rybę większą od niego. Sum ważył 40 kilogramów i mierzył 184 cm.

Pomnik Lenina stanął w Niemczech

20 czerwca w Gelsenkirchen w Nadrenii Północnej - Westfalii odsłonięto ponad dwumetrowy pomnik wodza rewolucji bolszewickiej w Rosji Włodzimierza Lenina. Prawdopodobnie jest to pierwszy pomnik Lenina na terenie dawnych Niemiec Zachodnich.

Największy Titanic z bursztynu

Tomasz Ołdziejewski ze Sztutowa trafił do księgi rekordów Guinessa. Zbudował największy na świecie statek z bursztynu. "Polski Titanic" ma ponad 1,5 m wielkości.

Pływał przez dwie doby

9 sierpnia do tej samej księgi trafił Krzysztof Gajewski z Wrocławia. 29-latek ustanowił rekord pływając bez przerwy przez 48 godzin.

9-latek uratował kotkę

Chłopiec rozbił skarbonkę z oszczędnościami na wakacje, żeby pomóc zwierzęciu. Kiara czekała na pomoc w przydrożnym rowie.

"Despacito" królem YouTube'a

W listopadzie kultowy hit jako pierwszy utwór przekroczył granicę 7 mld w serwisie YouTube.

MeowTalk

W listopadzie było głośno o aplikacji MeowTalk, dzięki której koty mają przemówić ludzkim głosem. Aplikacja ma tłumaczyć miauczenie na ludzką mowę.

- Pewne dźwięki imitujące słowa są takie same dla wszystkich kotów - powiedział ekspert.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości