Piękne zdjęcia zwierząt. "Stwierdziłam, że muszę sfotografować wszystkie pieski na świecie"

''Nowy trend - sesje zdjęciowe z psami''
W zawodzie fotografa ludzie realizują się w różny sposób. Jedni uwieczniają wesela, kolejni modowe stylizacje czy kampanie reklamowe, a jeszcze inni... psy! Wyjątkową fotografką zwierząt została Martyna Szulakiewicz-Gaweł. Skąd wzięło się jej hobby?

Fotografka psów

Okazuje się, że Martyna Szulakiewicz-Gaweł pasję zawdzięcza swojemu psu. Toto został adoptowany przez nią oraz jej męża ponad 5 lat temu. Zaczęła go fotografować dla zabawy, a przerodziło się to w prawdziwy zawód.

Gdy go pierwszy raz sfotografowałam, stwierdziłam, że ma taki potencjał, że nie można tego zmarnować. Zaczęłam go fotografować coraz więcej, aż przestało mi to wystarczać i stwierdziłam, że muszę sfotografować wszystkie pieski na świecie, bo to jest to, co chcę robić

- wyznała w Dzień Dobry TVN Martyna Szulakiewicz-Gaweł.

Proces sfotografowania zwierzęcia

Fotografowanie zwierząt jednak nie jest takie łatwe. Człowieka można nauczyć pozować i dać mu wskazówki. Psy natomiast bywają nerwowe czy niezwykle energiczne. Czasem niezwykle trudno je uspokoić i ujarzmić.

Każda sesja musi przebiegać spokojnie. Nie ma możliwości, żeby zmusić psa do pozowania. Ja mam całą procedurę, którą wprowadzam przed każdą sesją zdjęciową. Zapraszam zawsze modela na 20 minut przed samymi zdjęciami, tak żeby zapoznał się z okolicą, żeby zwąchał każdy krzaczek, żeby nie był rozproszony później na sesji. Zapoznaję go z aparatem, bo wiadomo - nowa rzecz, nowe dźwięki, różnie to może zadziałać u psa

- zdradziła fotografka.

Dodatkowo na sesjach Martyny Szulakiewicz-Gaweł zawsze obecne są gumowe zabawki, bądź przysmaki zwierzaka. Można dzięki nim przekonać psy do wykonania określonej czynności.

Dzień Dobry TVN

Kochamy kundelki! Kasia Moś i Justyna Sieńczyłła o swoich historiach z psami. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Izolda Sanetra

podziel się:

Pozostałe wiadomości