Zwierzęta

Samochodowa mata dla psa – jaką najlepiej wybrać?

Zwierzęta

Autor:
Adrian
Adamczyk
Pies w samochodzie
Jacobs Stock Photography/Getty ImagesSamochodowa mata dla psa – jaką najlepiej wybrać?

Planujesz podróż z psem i chcesz przygotować się do niej w sposób kompleksowy, aby Twój samochód nie ucierpiał? A może regularnie wyjeżdżasz ze swoim pupilem i potrzebujesz praktycznej i wygodnej maty na tylną kanapę auta? Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać matę do samochodu dla psa, abyście zarówno Ty, jak i Twój czworonóg cieszyli się spokojną podróżą.

Mata dla psa do samochodu to doskonałe rozwiązanie, jeśli często podróżujesz autem ze swoim pupilem. Jest bardzo praktyczna – pozwala uniknąć zanieczyszczeń na siedzeniu, niweluje brzydkie zapachy, a jednocześnie zwiększa komfort podróży czworonoga. Ten gadżet jest niezbędny w Twoim samochodzie, jeśli pies jest częstym gościem na tylnej kanapie! 

Zobacz wideo: Zwierzęta

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Mata dla psa do samochodu – dlaczego warto ją mieć? 

Uwielbiasz dbać o swoje auto i lubisz, kiedy jest ono naprawdę dopieszczone zarówno w środku, jak i na zewnątrz? Z pewnością tak – w końcu to normalne u niemal każdego właściciela samochodu. Jeśli często podróżujesz ze swoim psem, powinieneś posiadać kilka gadżetów, dzięki którym wycieczki będą bezpieczne, komfortowe i… bardziej higieniczne. Niezbędna jest oczywiście specjalna uprząż do przypinania psa pasami, miska z wodą oraz – jedna z najważniejszych rzeczy – mata dla psa do samochodu. Taka mata dla psa pozwoli uniknąć zabrudzeń na tylnej kanapie, szczególnie jeśli na dworze jest mokro. Dzięki niej na siedzeniu nie pojawią się ślady ubłoconych łap. Ponadto mata dla psa do samochodu przyda się, jeśli Twój zwierzak boi się podróżować samochodem i jego pęcherz często o tym przypomina. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być podkłady higieniczne dla psa – doskonale chłoną wilgoć, dzięki czemu woda nie przedostanie się na siedzenie.

Mata dla psa do samochodu – jak wybrać odpowiednią?

Przede wszystkim powinieneś wybrać taką matę, która będzie dostosowana do Twojego psa. Jeśli jest on malutki, wystarczy niewielkich rozmiarów mata, a nawet transporter. Jeżeli używasz transportera, warto położyć pod nim matę dla psa lub podkłady chłonne dla psa – dzięki temu siedzenie się nie zabrudzi. Każdy właściciel dużego psa wie, że jego przewożenie w samochodzie może być dużym wyzwaniem. Warto wtedy zaopatrzyć się w specjalną wielofunkcyjną matę dla psa do samochodu. Wykonana z grubego chłonnego materiału, doskonale zabezpiecza siedzenie przed wilgocią, błotem i sierścią. Taka mata dla psa przypinana jest do uchwytów na pasy zarówno na tylnych, jak i na przednich fotelach – w ten sposób powstaje specyficzny „koszyk”, w którym pies może spokojnie podróżować. Tego rodzaju maty higieniczne dla psa do samochodu zajmują całe tylne siedzenie, dlatego warto mieć to na uwadze, planując podróż. Jeśli Twój pies jest chory lub nie lubi podróżować, warto użyć podkładów higienicznych dla psa jako dodatkowego zabezpieczenia. Możesz rozłożyć je na siedzeniu przed położeniem maty dla psa, aby w razie małego wypadku wchłonęły nadmiar wilgoci, z którą nie poradziłaby sobie mata dla psa do samochodu. Pamiętaj również, że podczas długich podróży obowiązkowe są postoje minimum co dwie godziny – pies może wtedy załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, napić się wody i pobiegać, dzięki czemu stres związany z podróżą samochodem zostanie u niego zniwelowany.

Mata dla psa – kiedy jeszcze może się przydać?

Mata dla psa doskonale sprawdzi się nie tylko w samochodzie. Możesz używać jej w innych sytuacjach, na przykład kiedy wyjeżdżasz ze swoim psem, mata może posłużyć jako legowisko – na przykład w namiocie lub obok niego. Pod matę warto położyć koc, aby była czysta – dzięki temu później bez obaw rozłożysz ją ponownie w swoim samochodzie. Podkłady higieniczne dla psa doskonale sprawdzają się, kiedy zwierzak jest chory i ma problemy z pęcherzem lub nieco krwawi po zabiegu chirurgicznym. Warto wtedy rozłożyć podkłady higieniczne dla psa w jego legowisku i zmieniać je kilka razy dziennie – dzięki temu zwierzę będzie przebywało w całkowicie higienicznych warunkach, a Ty nie będziesz musiał kupować nowego legowiska, kiedy wyzdrowieje.

Zobacz wideo: Pies w pracy przyrodnika

Pies w pracy przyrodnika
Pies w pracy przyrodnika
Dzień Dobry TVN

Mata dla psa do samochodu – podsumowanie

Jak widzisz, mata do samochodu dla psa jest bardzo przydatnym gadżetem i warto mieć ją w aucie lub w domu, bo zawsze może się przydać. Pamiętaj, że usunięcie śladów wilgoci lub błota z kanapy w samochodzie może być bardzo trudne, dlatego warto używać maty dla psa do samochodu nawet podczas krótkiej wycieczki. Dzięki temu nie tylko unikniesz sprzątania, ale też przyzwyczaisz swojego czworonoga do podróżowania w ten sposób – kto wie kiedy trafi się Wam możliwość dalekiej podróży w nieznane? 

Zobacz też:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Jacobs Stock Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości