Ogród

Mini-choinki – miniaturowe drzewka do małego mieszkania

Ogród

Choinka to jeden z najważniejszych symboli świąt, jednak nie każde mieszkanie jest w stanie ją pomieścić. Alternatywną dla tradycyjnego drzewka może zostać jego miniaturowa wersja. Łukasz Skop, prowadzący cykl „Halo Ziemia”, zaprezentował swoje propozycje mini-choinek.

Magia świąt

Mini-choinka to jeden z najciekawszych i najbardziej urokliwych zamienników tradycyjnego drzewka świątecznego. Podobnie, jak jej większa wersja jest żywa, pachnąca i kłująca, a w dodatku zmieści się w każdym mieszkaniu, nie zgubi igieł i nada się do zasadzenia w ogrodzie. Pomimo swojego filigranowego rozmiaru świetnie sprawdzi się jako bożonarodzeniowy akcent w Twoim otoczeniu. Do popularnych gatunków mini-choinek należą:

  • Araukaria wyniosła
  • Cyprys wielkoszyszkowy Goldcrest Wilma
  • Pinus Silver Crest
  • Świerk Conica
  • Picea glauca 'Sander's Blue'

Jak dbać o mini-choinkę?

Małe drzewka można przechowywać w domu przez długi czas, ale trzeba dbać o ich właściwe nawodnienie. Świerki, pinię i cyprysa nie wymagają częstego podlewania, wystarczy zadbać o to, żeby ziemia nie była całkiem sucha. Araukaria potrzebuje mniej więcej tyle wody, co pozostałe kwiaty doniczkowe, czyli ciut więcej. Jeśli mini-choinka stoi przy grzejniku, trzeba pamiętać o częstszym podlewaniu.

Zobacz też:

Rośliny w łazience? To możliwe!

Jak uprawiać chryzantemy w doniczce i w gruncie? Jakie wybrać na cmentarz?

Jak przechowywać zioła i warzywa z ogrodu na zimę?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości