Kalendarze adwentowe dla pupili stały się hitem. Wielu właścicieli chce dzielić czas oczekiwania na święta ze swoimi czworonogami. Kalendarze adwentowe można kupić lub zrobić. Pamiętajmy jednak, że nasi podopieczni nie mają tyle cierpliwości, co my i będą próbowali zjeść wszystkie smakołyki naraz! Warto więc trzymać je poza ich zasięgiem, bo może się okazać, że zanim nadejdzie czas na otwarcie ostatniego okienka, wszystkie będą już puste, gdyż nasz pupil zje przysmaki samodzielnie przed czasem.
Kalendarz adwentowy dla psa
Kalendarze adwentowe dla psów można dostać w różnych sklepach, przede wszystkim online. Różni producenci karm oferują takie produkty, w których - podobnie jak w tradycyjnych kalendarzach adwentowych - są 24 okienka. Można zakupić taki kalendarz z samymi przysmakami i smaczkami, a można też wybrać opcję kalendarza mieszanego, w którym znajdują się zarówno smakołyki, jak i zabawki dla naszego pupila.
Zobacz wideo: Czym nie karmić psa?
Kalendarz adwentowy dla psa można również przygotować samodzielnie. W tym celu potrzebne będą 24 opakowania pudełeczek, torebeczek czy papieru ozdobnego. Do każdego pojemniczka włożyć należy różnego rodzaju smaczki. Ważne jednak, aby były to faktycznie przysmaki, które cieszą naszego czworonoga. Mogą to być specjalnie przygotowane domowe smakołyki, suszone mięsa, gryzaki do ścierania kamienia nazębnego, kości, a nawet nowe zabawki.
Co włożyć do kalendarza adwentowego dla psa?
- przysmaki treningowe,
- przysmaki do żucia: chrupiące lub miękkie,
- przysmaki dentystyczne,
- kości prawdziwe, z farszem lub z prasowanej skóry,
- przysmaki witaminowe,
- pluszaki,
- zabawki do ciągania,
- zabawki z piszczałką,
- piłki, np. ze sznurkiem, wzmacniane, z piszczałkami,
- frisbee i agility dla bardzo aktywnych ras itp.
Kalendarz adwentowy dla kota
Podobnie można kupić kalendarz adwentowy dla kota, tak samo, jak ten dla psa może zawierać smaczki lub zabawki, a także może być opcja mieszana. Najpopularniejsze są kalendarze ze smakołykami, gdzie w 24 przegródkach znajdują się smaczki zapakowane w pojedyncze opakowania, dzięki czemu nie zwietrzeją.
W przypadku wykonywania kalendarza samodzielnie należy pamiętać, że dieta kotów powinna składać się w większości z białka zwierzęcego. Można zatem przygotować samodzielnie suszone mięso dla pupila lub kupić różne smaczki, które będzie się dawało w różnej kolejności. Do takiego własnoręcznie robionego kalendarza warto również dodawać jakieś drobne zabawki, np. torebeczki z walerianą, kocimiętką czy inne drobne upominki, którymi kot lubi się bawić.
Co można włożyć do kalendarza adwentowego dla kota:
- naturalne przysmaki,
- przysmaki dentystyczne,
- przysmaki odkłaczające,
- pasty i musy,
- przysmaki witaminowe,
- poduszeczki i zabawki z walerianą,
- poduszeczki i zabawki z kocimiętką,
- wstążeczki, sznurki lub wędki,
- piłeczki z grzechotką,gumowe, na sznurki, szeleszczące itp.,
- myszki automatyczne, pluszowe lub na sznurku.
Zobacz także:
- Czy kot radzi sobie z samotnością? Behawiorystka wyjaśnia, jak sprawdzić, czy nasz pupil ma lęk separacyjny
- Przekarmiamy koty, a to poważny błąd. Weterynarz wyjaśnia, ile powinien jeść i ważyć nasz pupil
- Jak karmić psa – co powinien jeść pies i ile razy dziennie go karmić? Jak pomóc psu z nadwagą?
Autor: Teofila Siewko
Źródło zdjęcia głównego: TatyanaGl/Getty Images