Newsy

W jednym regionie już zabrakło respiratorów. Co na to wojewoda?

respirator, szpital

gettyimages.com/ Taechit Taechamanodom

Newsy

W jednym regionie już zabrakło respiratorów. Co na to wojewoda?

respirator, szpital

gettyimages.com/ Taechit Taechamanodom

Na Podlasiu na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 wszystkie były zajęte. Takie dane zamieszczono na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza taka sytuacja w Polsce od początku epidemii koronawirusa. 

Koronawirus w Polsce. W województwie podlaskim zabrakło respiratorów

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie.

My w zakresie respiratorów zabezpieczamy oczywiście potrzeby. Cały proces polega na tym, że jak jest potrzeba, to uwalniamy kolejne respiratory na potrzeby osób wymagających w tym zakresie wspomagania

- powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W tej chwili ta sytuacja jest taka wyrównana, ale mamy jeszcze możliwości w różnych placówkach uwalniania kolejnych respiratorów

 - podkreślił wojewoda. 

Ile kolejnych respiratorów można uwolnić? Zdaniem Bohdana Paszkowskiego - "w zależności od potrzeb". Konkretnej liczby urządzeń wojewoda jednak nie podał.

W poniedziałek na stronie podlaskiego urzędu pojawiła się informacja, że z 59 respiratorów dla pacjentów z COVID-1 zajętych jest 55.

Podlasie: wszystkie respiratory zajęte

Z danych urzędu zamieszczonych na stronie wynika też, że liczba zajętych łóżek covidowych w regionie wzrosła do 661Obecnie w Podlaskiem przygotowanych jest 951 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji.

Służby wojewody podlaskiego informowały w niedzielę rano, że w województwie odnotowano 644 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd potwierdzono 9369 przypadków.

Lekarze z Ukrainy gotowi do walki z koronawirusem. Przez przepisy nie mogą podjąć pracy w Polsce. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Dzienny raport [aktualne dane]

Kolejne rządy całkowicie zamykają swoje kraje. "Musimy działać teraz. Nie ma alternatywy"

Koronawirus może uszkadzać barierę krew-mózg? Są najnowsze badania

Co sądzisz o tym artykule?
82
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0