Styl Życia

Rajd Koguta 2021. Ponad 1200 leciwych samochodów i olbrzymia kwota na cele charytatywne

Styl Życia

Rajd Koguta 2021. Ponad 1200 leciwych samochodów i olbrzymia kwota na cele charytatywne

Charytatywny Rajd Koguta 2021 dojechał do mety. W tym roku uczestnicy przenieśli imprezę na południe Polski, gdzie zjechali się miłośnicy motoryzacji. Oprócz dobrej zabawy i pasji do zabytkowych samochodów uczestników łączyła również chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. 

Rajd Koguta 2021. Oława -Zakopane 

W ubiegłym roku uczestnicy rajdu ścigali się nad polskim morzem, dlatego organizatorzy uznali, że 5. edycję warto przenieść w górzyste tereny. I tak wybór padł na Zakopane, które oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale też świetną bazę noclegową, gotową do przyjęcia takiej liczby gości - na trasie pojawiło się ponad 1200 pojazdów. Oprócz samochodów można było wypatrzeć motorynki, rowery a nawet traktory. Start tradycyjnie wyznaczono w Oławie.

- Wydaje mi się, że podróżujemy w czasie - mówi Szymon Wawryło, uczestnik rajdu. - Cofamy się lata wstecz i przemieszczamy się tak, jak kiedyś podróżowali Polacy. Maluch "Kaszlak", załadowany po dach, w środku teściowa, pies, dzieci - wylicza oparty o swojego fiata 126p. - Nie ma zbyt wiele przestrzeni, ale jest klimatycznie, czyli tak jak powinno być - podkreśla. 

Rajd Koguta - zabawa w szczytnym celu

Na rajdzie mogą pojawić się pojazdy, które mają minimum piętnaście lat - nie muszą mieć statusu zabytkowego auta, ale powinny być wyprodukowane w Polsce lub innym kraju bloku wschodniego. Na trasie kierowcy musieli wykonywać specjalne zadania oraz mierzyć się awariami.

Celem Rajdu Koguta jest zebranie funduszy, które zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Organizatorzy zamierzają przekazać zgromadzone pieniądze chorym dzieciom i kilku fundacjom, część środków wspomoże również schroniska dla zwierząt. A będzie czym dzielić. Tegoroczna impreza przyniosła 530 699,17 złotych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Zuza Zakrzewska o realiach modelingu plus size. "Koleżanki starały się podkreślić, że w sumie ładna buzia, ale za chuda"

Tadeusz Müller zdradził nam szczegóły swoich zaręczyn. O jego sekretnym planie wiedziała tylko jedna osoba

Kontrowersyjny wywiad Sebastiana Fabijańskiego. Dlaczego po kilku godzinach zniknął z sieci?

Reporter: D. Kowalczyk, I. Kaczyńska
Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0