Newsy

Rafał Poniatowski nie żyje. Dziennikarz miał 48 lat

Rafał Poniatowski

x-news

Newsy

Rafał Poniatowski nie żyje. Dziennikarz miał 48 lat

Rafał Poniatowski

x-news

Rafał Poniatowski - wieloletni dziennikarz i reporter TVN oraz TVN24 - nie żyje. Walczył z nowotworem. Zmarł w wieku 48 lat. -  Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań - mówił w 2018 roku w Dzień Dobry TVN.

Rafał Poniatowski nie żyje

Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach "Faktów" TVN i TVN24. Jego pasją była muzyka.

Rafał Poniatowski zmarł w wieku 48 lat

Z wykształcenia był muzykiem. Uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Jeszcze w trakcie studiów zaczął pracę w mediach. Pojawił się w radiu RMF FM i współpracował z nim do 1999 roku. Potem był dziennikarzem Telewizji Puls. Do zespołu TVN24 dołączył u jego początków.

Od tego momentu relacje reporterskie i materiały tworzone przez Rafała Poniatowskiego dla wielu redakcji TVN24 oraz "Faktów" TVN towarzyszyły widzom polskiej telewizji niemal codziennie. Zawsze profesjonalny i opanowany, dawał gwarancję wiarygodności przekazywanych informacji. Z pracą nie rozstawał się do ostatnich dni.

Jeszcze 6 maja przekazywał na Twitterze: "Rzecznik Generalny TSUE wydał opinię krytyczną wobec polskich reform".

Rafał Poniatowski chorował na raka 

Od kilku lat Rafał Poniatowski zmagał się z rakiem. Opowiadał o tym w 2018 roku w "Dzień Dobry TVN". Choć pierwsze rokowania były złe, chorobę udało się na pewien czas zatrzymać. 

- Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Po ostatniej kontroli usłyszałem, że mój stan zdrowia jest nadzwyczajny - mówił w "Dzień Dobry TVN".

W lutym ubiegłego roku, pisząc o śmierci muzyka Romualda Lipki z Budki Suflera tłumaczył, że nie znosi "sztampowego 'przegrał walkę z nowotworem'". 

- Jest w tym zdaniu coś fałszywego - pisał. - Z własnego doświadczenia wiem, że dla chorego onkologicznie każdy dzień jest zwycięstwem, uśmiechem Niebios, kolejną szansą na coś dobrego. Jeżeli te dni się wyczerpią - odejdziemy. Ale to nie świadczy o przegranej. W końcu każdego z nas to prędzej czy później czeka - czy to oznacza, że przegrywamy walkę z życiem? No przecież nie...".

- Przypomniało mi się zdanie, które powiedział kiedyś Billy Graham - 'Jeżeli usłyszycie, że Billy Graham nie żyje, będzie to oznaczało, że jest żywy jak nigdy dotąd'. Toteż proponuję nie mówić 'żegnaj', a raczej 'do zobaczenia'".

Rafał Poniatowski w Dzień Dobry TVN 

Rafał Poniatowski pierwszy raz o chorobie nowotworowej mówił w Dzień Dobry TVN. Opowiadał, jak zachorował na czerniaka. Niestety badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona, czyli rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Rafał zdecydował się skorzystać z niej...

Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

"Tam są wszystkie techniki manipulacji". Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Czego nie można robić po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19? Dr Karauda rozwiewa wątpliwości

Od 15 maja zdejmujemy maseczki, ale nie wszędzie. Gdzie nadal musimy je nosić?

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
4
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0