Styl Życia

Połączyła ich wspólna pasja. Miłości do podróży nie przerwała nawet pandemia

Styl Życia

Połączyła ich wspólna pasja. Miłości do podróży nie przerwała nawet pandemia

5 sierpnia 2020 roku Ola i Mohamed rzucili pracę i wyruszyli w podróż dookoła świata z biletem w jedną stronę – do Turcji. Niestety pandemia pokrzyżowała ich plany, więc po około 4 miesiącach podróży po Turcji i Grecji wylądowali na Malcie. Właśnie tam czekają, aż granice zostaną otwarte. Co planują dalej?

Miłość i podróże

Aleksandra i Mohamed poznali się w 2012 roku w Warszawie na wolontariacie EURO 2012. Tam pracowali razem w jednym biurze i tak ich znajomość powoli przekształcała się w związek. Obecnie ma swoim koncie mają już 8-letni staż małżeński. Pasją, która połączyła tych dwojga, były podróże. Zarówno on jak i ona samodzielnie wyruszali w różne zakątki świata. Kiedy przypadkowo na siebie wpadli, zaczęli podróżować w duecie. Pierwszy pomysł na wspólną, dłuższą podróż pojawił się w 2015 roku. Aleksandra chciała jednak dokończyć studia. Gdy tylko udało jej się to zrobić, wyruszyli w świat. 

Para miała zrealizować swoje plany na przełomie 2019/2020 roku, niestety pokrzyżowała im to pandemia. Zakochani swoją przygodę chcieli zacząć od Turcji, a następnie pojechać autostopem do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i przez Iran dalej na wschód, aż do Azji Południowo-Wschodniej. Niestety ani Gruzja, ani Armenia, ani Iran nie były otwarte i dlatego ostatecznie z Turcji polecieli do Grecji. Jak wygląda ich sytuacja zawodowa?

Nie mogliśmy przejść na pracę zdalną, więc złożyliśmy wypowiedzenie w lipcu zeszłego roku. Na początku sierpnia wyjechaliśmy z biletem w jedną stronę do Stambułu

– powiedziała Aleksandra.

Podróże w czasie pandemii

Aleksandra i Mohamed wybrali sobie niefortunny moment na podróże. W czasie pandemii wszystko było utrudnione, jednak para postanowiła zaryzykować. Jak przyznała kobieta, z tyłu głowy mieli plan awaryjny, gdyby coś nie wyszło zgodnie z założeniami. Niestety tak też się stało. Gdy okazało się, że wszystkie kraje, które planowali odwiedzić, zamknęły się na turystów, wyruszyli na Maltę. Tam zostali zatrzymani na nieco dłużej. 

- Nie żałujemy tego. Od połowy grudnia jesteśmy na Malcie. Mieliśmy zostać tutaj zostać przez dwa miesiące, ale okazało się, że nie mamy możliwości dalszych podróży przez koronawirusa. Tymczasowo znaleźliśmy sobie pracę, żeby dorobić - mówiła Aleksandra.

Prawdopodobnie zostaną na Malcie przez kolejne cztery do sześciu miesięcy. Następnie chcieliby kontynuować swoją podróż tak, jak planowali to na początku.

Ola i Mohamed są autorami bloga podróżniczego "Polegy Travels", na którym można znaleźć więcej informacji o ich niezwykłych wyprawach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Jak zaplanować tegoroczne wakacje? "Podróże w dzisiejszych czasach są trudniejsze"

Podróże po Polsce na każdą kieszeń. Te miejsca sprawią, że zakochasz się w naturze

Czym są podróże astralne i jak wyjść z własnego ciała?

Co sądzisz o tym artykule?
106
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
26.03.2021
beata k
Znamy tych państwa z youtube polegytravels :) Fajni ludzie.