Newsy

Pogoda w środę: mróz i opady śniegu

TVN Meteo/x-news

Newsy

Pogoda w środę: mróz i opady śniegu

TVN Meteo/x-news

W środę zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Skandynawia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Polska nadal będzie pod wpływem niżów z ośrodkami przemieszczającymi się w rejonie Alp oraz nad Rumunią i Ukrainą. Na południu kraju zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w zimnym powietrzu arktycznym, jedynie nad południową część kraju napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w środę

W środę zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu, w drugiej połowie dnia na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na południu miejscami o 8 cm.

Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 0 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda ze środy na czwartek

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia. Okresami opady śniegu. Na południu i południowym wschodzie opady o umiarkowanym i silnym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 cm do 15 cm, a na Podkarpaciu od 20 cm do 25 cm. Miejscami na Podkarpaciu wystąpią również opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od około -17 st. C miejscami na północy, około -13 st. C w centrum, do -4 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 90 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - środa

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
72
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0