Newsy

Pogoda w czwartek: opady śniegu i marznącego deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10 + 11-12.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda w czwartek: opady śniegu i marznącego deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10 + 11-12.12.2020) | POLSKA

Na czwartek, 10 grudnia, synoptycy zapowiadają pogorszenie pogody. Będzie pochmurno z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 4 stopni w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal obecne będą dwa bardzo mocne układy baryczne - głęboki niż z ośrodkiem u południowego wybrzeża Islandii oraz silny wyż z centrum nad Uralem. Polska znajdować się będzie w zasięgu rozległej zatoki niżowej związanej z niżem nad Atlantykiem, jedynie krańce północno-wschodnie będą na skraju wyżu znad Uralu. Wschodnia część kraju będzie w cieplejszej masie powietrza, natomiast zachodnia znajdzie się w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza pogody na czwartek, 10 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie całkowite. Na wschodzie i w centrum kraju strefa opadów deszczu ze śniegiem i śniegu będzie stopniowo przemieszczać się z południa na północ, na wschodzie i południu opady przejściowo będą marznąć i powodować gołoledź. Na zachodzie Polski miejscami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, 0 st. C w centrum i na zachodzie do 3 st. C na południowym wschodzie. Nad samym morzem i na terenach podgórskich około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 10 grudnia 2020 r. 

W czwartek w stolicy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. 

Zobacz mapę pogodową dla Mazowsza:

Pogoda na dzień (10.12.2020) | MAZOWIECKIE

Zobacz też:

Seniorzy nie mogą już tulić noworodków w szpitalu. Znaleźli inny sposób, by okazać serce potrzebującym dzieciom 

5 gości podczas Wigilii. Czy w ten limit wliczają się dzieci? 

Google ogłosiło listę najpopularniejszych haseł. Czego Polacy szukali w sieci w 2020 roku?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
59
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0