Newsy

Pogoda na czwartek: mglisty poranek i słoneczny dzień

Newsy

Pogoda na czwartek: mglisty poranek i słoneczny dzień

Na czwartek synoptycy zapowiadają dość wysokie temperatury, jak na luty. Na termometrach od 8 stopni C w Suwałkach do 18 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy pozostanie w zasięgu rozległego wyżu z centrum w rejonie Morza Czarnego, jedynie północ i częściowo wschód kontynentu znajdą się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Polska również pozostanie w zasięgu wspomnianego wyżu. Z południowego zachodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego z domieszką powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na czwartek, 25 lutego 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

W czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, głównie we wschodniej połowie oraz obniżeniach terenu na południu kraju. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie, około 16 st. C w centrum, do 18 st. C, 20 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, tylko na północy umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

W nocy na północy zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami opady deszczu.

Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na południu kraju lokalnie, głównie w obniżeniach terenu, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 0 st. C, 2 st. C na południu i wschodzie do 5 st. C, 6 st. C na północy i zachodzie, chłodniej tylko w kotlinach górskich, od -5 st. C na Podhalu do -1 st. C w kotlinach sudeckich. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 25 lutego 2021 r. 

W czwartek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie rano możliwy przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna 5°C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz też:

Jan Dąbrówka odziedziczył talent po rodzicach. Natalia Kukulska o muzyce syna: "Jest beztroska"

Ostatnia podróż Aleksandra Doby. "Był pochodnią, która niosła ten ogień"

Oglądaj przedpremierowe odcinki ulubionych programów w Internecie. Wygraj podwójny dostęp do Playera!

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0