Gwiazdy

Po 12 latach sporu został jeden zespół De Mono. "Na szczęście ten koncert się skończył" 

Gwiazdy

Po 12 latach sporu został jeden zespół De Mono. "Na szczęście ten koncert się skończył" 

Spór o nazwę "De Mono" wreszcie dobiegł końca. Sąd wydał prawomocny wyrok. O sprawie i swoich odczuciach z nią związanych opowiedzieli nam Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk - tworzący "pełnoprawny" zespół De Mono.  

De Mono - spór o nazwę rozstrzygnięty 

Sprawa toczyła się od 2008 r. Wówczas Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk wytoczyli pozew wobec Marka Kościkiewicza. Zarzucili mu, że po opuszczeniu zespołu razem z Wojciechem Wójcickim i Michałem Karpackim bezprawnie występował pod nazwą De Mono. Dwa lata temu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, iż obie grupy mogą nadal koncertować i nagrywać pod tą nazwą. Jednak po apelacji Krzywego i Kubiaczyka zapadł prawomocny wyrok, który uniemożliwia Kościkiewiczowi jej używania. Od teraz to oni tworzą "pełnoprawne" De Mono. W rozmowie z nami opowiedzieli, jak konflikt wpłynął na ich działalność muzyczną:

Dla mnie to był trudny emocjonalnie czas. Przyznam szczerze, że jedna z najtrudniejszych sytuacji w mojej karierze zawodowej. Lata sądzenia się to stres, nerwy, nie chciałam tak postępować, ale jako De Mono musieliśmy zawalczyć o nasze prawa.

- wyznał Andrzej Krzywy.  

Wraz z Kubiaczykiem podkreślają, że nie mają zamiaru kwestionować istotnej roli Kościkiewicza i jego wkładu w zespół De Mono. Uważają jednak, że nie ma on monopolu na jego nazwę.

De Mono powraca z "Resetem" 

By uświetnić nowy początek, zespół zaprezentował u nas trzeci singiel z płyty o wymownej nazwie "Reset". Zdaniem wykonawców piosenka "oddaje to co się przez ostatnie lata działo w kuluarach zespołu".

Jakiekolwiek plany koncertowe zweryfikuje najbliższa przyszłość i rozwój pandemii.

Mamy zakontraktowane biletowane koncerty na ten rok, są to koncerty przełożone z zeszłego roku, które z powodu pandemii musieliśmy przełożyć. Liczymy, że jesienią zrobimy pełnowartościową trasę koncertowa, bo fani za nami tęsknią. My też pragniemy w końcu spotkać się z publicznością

Posłuchaj  De Mono w  piosence "W taką noc":

Zobacz też:

Sonia z "Hotel Paradise" wystąpiła na naszej scenie. "Oto raj"

Alan Akro Miczajka, czyli 11-letni mistrz breakingu. Naucz się podstawowych kroków razem z nim

Marcin Patrzałek zagrał "Kashmir" i zachwycił światowe gwiazdy rocka. "To wideo powstało spontanicznie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
65
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0