Newsy

Nowe zasady dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski. Kogo nie będzie obowiązywała?

walizki na lotnisku w tle samolot

fot.Ralf Geithe/Gertty Images

Newsy

Nowe zasady dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski. Kogo nie będzie obowiązywała?

walizki na lotnisku w tle samolot

fot.Ralf Geithe/Gertty Images

Przedstawiciele rządu poinformowali o nowych obostrzeniach związanych z podróżowaniem poza granice Polski. Kto będzie musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać z niej zwolnionym?

Kwarantanna po podróży – kto jest zwolniony?

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała ogłosił nowe obostrzenia związane z przekraczaniem granic Polski. Dotyczą zarówno podróży drogą lądową, jak i powietrzną.

- Dla przybywających ze strefy Schengen obowiązkowa kwarantanna; zwalnia test negatywny nie starszy niż 48 godzin; przybywających ze strefy non-Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku - poinformował wiceminister na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Warto jednak zaznaczyć, że wszyscy podróżni - zarówno wracający z państw należących do strefy Schengen, jak i spoza niej - mogą zrobić test PCR lub antygenowy już w Polsce. Negatywny wynik zdejmie obowiązek odbycia kwarantanny.

 Nowe zasady obowiązują od 30 marca 2021 roku.

Koronawirus w Polsce – dane dotyczące chorych

W poniedziałek (29.03) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 965 przypadkach zakażenia koronawirusem - to o ponad 2,3 tys. więcej niż tydzień temu. Zmarło 48 chorych – 37 z nich miało choroby współistniejące.

Najwięcej nowych przypadków osób zakażonych koronawirusem zarejestrowano na Mazowszu – 2834 i Śląsku – 2694. Najmniej w województwie podlaskim – 181.

Zobacz wideo: Matki z objawami COVID-19 odwiedzały dzieci w poznańskim szpitalu. Placówka wprowadza ograniczenia i testy

TVN24/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
56
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0