Newsy

Jedno z polskich miast wprowadza obowiązek szczepień. Które?

Szczepionka przeciwko COVID-19

Emilija Manevska/Getty Images

Newsy

Jedno z polskich miast wprowadza obowiązek szczepień. Które?

Szczepionka przeciwko COVID-19

Emilija Manevska/Getty Images

Wałbrzych prowadził obowiązek szczepień przeciwko COVID-19. Przyjęta przez radnych uchwała zakłada, że każdy pełnoletni mieszkaniec oraz osoba, która pracuje w Wałbrzychu musi się zaszczepić. Masowe wakcynacje mają się rozpocząć wraz z uwolnieniem rejestracji dla wszystkich roczników.

Wałbrzych wprowadza obowiązek szczepień

- Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha stosunkiem głosów 22 (za) do 3 (przeciw) przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 przez mieszkańców Miasta Wałbrzycha oraz inne osoby wykonujące pracę na terenie Miasta Wałbrzycha. Szczepienia to jedyna droga do pokonania pandemii - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Roman Szełemiej, prezydent Wałbrzycha, lekarz kardiolog oraz autor uchwały.

Warto dodać, że to nie pierwsza taka inicjatywa prezydenta Wałbrzycha. Dwa lata temu, za jego namową, radni zdecydowali, że do publicznych przedszkoli będą przyjmowane tylko te dzieci, które przyjęły wszystkie obowiązkowe szczepienia

Teraz, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezydent miasta zapowiedział, że zamierza wystąpić do ministra zdrowia z prośbą o wpisanie COVID-19 na listę chorób zakaźnych, objętych obowiązkowym szczepieniem.

Kiedy rozporządzenie wejdzie w życie?

Jak poinformowało Radio Wrocław obowiązek szczepień zacznie obowiązywać w momencie, gdy rejestracja będzie już otwarta dla wszystkich roczników. Mimo że rada miasta przyjęła uchwałę, nie oznacza to jeszcze, że wejdzie ona w życie. Decyzję władz Wałbrzycha może unieważnić wojewoda dolnośląski.

W Wałbrzychu uruchomiono już dwa duże punkty szczepień: w Starej Kopalni oraz przy ul. Armii Krajowej (drive-thru). Niewykluczone, że w najbliższym czasie uruchomione zostaną punkty mobilne.

Od 10 maja szczepienia dla wszystkich chętnych

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Rząd luzuje obostrzenia. Podano datę otwarcia restauracji i klubów fitness

Czy nowe technologie pomagają utrzymać relacje i zmniejszyć poczucie osamotnienia w czasie pandemii? Ekspert odpowiada

Zapisy na szczepienie dla kolejnych roczników. Czas na osoby w wieku 40 i 41 lat

Źródło: gazeta.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
65
24
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0