Aranżacje wnętrz

Jak zabudować pralkę? Kilka sprawdzonych podpowiedzi

mama i male dziecko niemolwe pranie pralka dla alergikow

Fot. PeopleImages / Getty Images

Aranżacje wnętrz

Jak zabudować pralkę? Kilka sprawdzonych podpowiedzi

mama i male dziecko niemolwe pranie pralka dla alergikow

Fot. PeopleImages / Getty Images

Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.

Urządzenie łazienki wymaga dokładnego przemyślenia, aby przestrzeń stała się funkcjonalna i dobrze wyglądała. Wiele problemu sprawia odpowiednie umieszczenie pralki, która nie zawsze wygląda ładnie i swoim topornym designem może pogrzebać piękno każdej aranżacji. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest jej zabudowanie. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak zabudować pralkę, aby łazienka była praktyczna i prezentowała się dobrze, wypróbuj kilka sprawdzonych porad, jakie dla ciebie przygotowaliśmy.

Jak zabudować pralkę pod blatem?

Zabudowanie pralki pod blatem to najszybszy oraz najtańszy sposób na osiągnięcie założonego efektu. Duża płyta stanie się dodatkowo miejscem, gdzie możesz ustawić podręczne kosmetyki. Długi, jednolity blat pozwoli również na bezpieczne i estetyczne zamontowanie umywalki. Dzięki temu otrzymasz szansę na stworzenie eleganckiej, nowoczesnej i spójnej aranżacji. Zadbaj o to, aby jego wysokość pozwalała na wygodne korzystanie, jednak nie zapomnij o pozostawieniu odrobiny przestrzeni pomiędzy pralką a blatem – to ochroni urządzenie przed uszkodzeniem podczas pracy na wysokich obrotach. Decydując się na długi blat, warto skorzystać z pomocy fachowego stolarza, który zajmie się profesjonalnymi pomiarami i odpowiednio dopasuje poszczególne elementy w łazience do konkretnego blatu.

Jak zabudować pralkę w łazience, aby nie była widoczna?

Sam blat jest tanim i szybkim rozwiązaniem, jednak nie pozwala na całkowite zasłonięcie urządzenia. Jeśli zależy ci na całkowitym ukryciu pralki, warto zastanowić się nad opcją z drzwiczkami. Jedną z propozycji są standardowe drzwiczki, które będą otwierały się w tradycyjny sposób. Jeśli jednak nie masz wystarczającej ilości miejsca na ich otwieranie w wygodny sposób, możesz zastąpić je modelem przesuwnym. To idealna propozycja dla funkcjonalnych łazienek w nowoczesnym stylu. Drzwiczki mogą być wykonane z różnych materiałów – drewna, plastiku czy bardzo eleganckiego i pasującego do łazienkowych aranżacji szkła.

Zaletą drzwiczek jest to, że możesz dołączyć je do blatu w dowolnym momencie. Z tym zadaniem możesz poradzić sobie samodzielnie, kupując odpowiednie elementy w markecie budowlanym, bądź ponownie skorzystać z pomocy stolarza, który załatwi sprawę na miejscu, bez konieczności wymiany całego blatu.

Jak zabudować pralkę bez konieczności projektowania mebli na wymiar?

Zaprojektowanie mebli na wymiar jest dość sporym wydatkiem, dlatego jeśli masz ograniczony budżet, dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowej szafki na pralkę. To pusty w środku mebel, który składa się z trzech ścianek, blatu oraz dużych drzwiczek. Dla osób, które również chciałyby zyskać odrobinę miejsca na przechowywanie, polecane są specjalne szafy z miejscem na pralkę oraz dodatkowymi półkami ponad nim. Jedna duża szafa, w której umieścimy sprzęt i niezbędne przybory, sprawi, że nie będzie potrzeby kupowania dodatkowych regałów oraz szafek do łazienki. Zaoszczędzisz przez to wiele miejsca, ograniczysz wydatki, a aranżacja zachowa spójny, estetyczny wygląd.

Szafa to również idealne rozwiązanie, kiedy w twojej łazience musi znaleźć się również miejsce na suszarkę. Niektóre modele pozwalają na umieszczenie tych dwóch urządzeń piętrowo. Dzięki temu nawet mała łazienka stanie się niezwykle funkcjonalna, bez efektu zagracenia.

Jak zabudować pralkę w małej łazience? Specjalna wnęka na pralkę

Stworzenie specjalnej wnęki na pralkę może okazać się zbawienne dla niewielkiej przestrzeni. Być może będziesz zmuszony do przeprowadzenia remontu i odbije się to kosztem sąsiadującego pomieszczenia, ale zdecydowanie warto. Dobrze zaprojektowana wnęka da przestrzeń nie tylko dla pralki, lecz także pozwoli na umieszczenie w niej również półki bądź szafki, co przełoży się na ograniczenie codziennego bałaganu w łazience. Wnęka również przyczyni się do optycznego powiększenia twojej łazienki. To również idealne rozwiązanie na zabudowanie pralki ładowanej od góry – w zasadzie to jedyna funkcjonalna propozycja dla tego rodzaju sprzętu.

Jak zabudować pralkę w kuchni, kiedy mieszkamy w bardzo małej kawalerce?

Zabudowanie pralki w kuchni jest często koniecznością w niewielkich kawalerkach. W tym przypadku warto zdecydować się na zakup modelu przygotowanego specjalnie pod zabudowę. Podobnie jak w przypadku zabudowy w łazience, urządzenie możesz umieścić pod blatem i zakryć drzwiczkami – nikt nawet nie zorientuje się, że przechowujesz pralkę w kuchni. Dzięki zabudowie kuchnia nie straci swojego charakteru, pozostanie funkcjonalna i estetyczna.

Jak działa bęben pralki? Każdego jako dziecko pasjonuje i nurtuje ten mechanizm. To nagranie rozwieje wszelkie wątpliwości i rozwikła odwieczną zagadkę. 

Zobacz także:

Kino Pionier - to tutaj Blauert mieszał łyżeczką kawę."To kino drogi, wnętrza i głębi". Poznajcie miejsce z duszą

Południe Francji w polskich wnętrzach. Jak urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim?

Jak urządzić wnętrza w stylu hiszpańskim?

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0