pralka

  pralka

  Pralka jest jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu. Nie należy do tanich, a jej żywot jest ograniczony, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o nią dbać. Jak powszechnie wiadomo, prawidłowe czyszczenie pralki może znacznie wydłużyć jej funkcjonowanie.

  Pralka automatyczna wyręcza nas w czyszczeniu odzieży i większości domowych tekstyliów. Kusi więc, by wrzucić do niej także buty, zwłaszcza te, które trudno się czyści. Ale pranie butów w pralce to nie zawsze dobry pomysł.

  Ile razy zdarzyło się, że zapomniałaś włączyć pralkę przed wyjściem z domu? Takie opóźnienie może bardzo utrudnić wybór stylizacji na kolejny dzień, szczególnie jeśli wcześniej precyzyjnie ją zaplanowałaś. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym, takie problemy odchodzą do lamusa. Dziś inteligentne pralki i suszarki potrafią nie tylko zapamiętać preferencje swoich użytkowników, ale także zoptymalizować pobór wody, energii i detergentów. Co więcej, sterować nimi można z każdego miejsca na świecie. Inteligentna pralka - co to znaczy?

  Pralka wydaje odgłosy jakby startowała w kosmos i "chodzi" po łazience? Wiesiek Skiba, który pracuje jako "złota rączka" pomaga ustalić przyczyny problemów z pralką i pokazuje, jak je rozwiązać.

  Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.

  Wybór idealnej pralki to nie lada wyzwanie. Chcemy, żeby była pojemna, wydajna i energooszczędna. Dzięki nowym technologiom zastosowanym przy produkcji, możesz mieć te wszystkie udogodnienia.

  Zachowanie odpowiednich proporcji proszku do prania jest bardzo ważne. Wpływa na skuteczność prania i płukania ubrań, ma też znaczenie dla żywotności sprzętu. Sprawdź, ile proszku do prania wsypać, by rzeczy były czyste, a pralka wolna od pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

  Gdzie umieścić pralkę – w kuchni czy łazience? Większość osób z podobnym problemem stawia na to drugie rozwiązanie. Nie zawsze jednak ma się na tyle dużo przestrzeni w łazience. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest wstawienie pralki do kuchni.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Kozioł, która zdradziła nam swoje sposoby, jak odpowiednio i skutecznie czyścić pralkę. Okazuje się, że warto regularnie oczyszczać filtr. To tam znajdziemy wszelki zagubione w czasie prania spinki, monety czy zabawki dzieci. Na podajniku, do którego wsypujemy proszek i płyn do płukania często osadza się kamień. Pani Ewa radzi, by raz na jakiś czas włożyć podajnik do octu. Jak z kolei wyczyścić bęben pralki?

  Poprosiliśmy Wieśka "Złotą rączkę" Skibę o naprawienie zepsutej pralki. Jakich narzędzi potrzebował Wiesiek Skiba? Czy uporał się z awarią? Na ile Wiesiek wycenił swoją usługę?

  Tym razem nieustraszony Wiesiek "złota rączka" Skiba ruszył na spotkanie z niepokorną pralką! Czy i tym razem wyjdzie zwycięsko z konfrontacji z niesfornym AGD? Na ile wyceni swoje usługi? Zobaczcie!

  Zablokowanie filtra w pralce może prowadzić do gromadzenia się wody i brudu, a nawet do uszkodzenia samej pralki. Dlatego filtr należy regularnie czyścić. Wiesiek "złota rączka" Skiba rdzi, by robić to co 6 miesięcy. Zobaczcie, jak czyścić filtr pralki.