Styl Życia

Jak wygląda życie rodziny z 11 dzieci w czasie pandemii? "Czasem trzeba odpocząć od siebie"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Jak wygląda życie rodziny z 11 dzieci w czasie pandemii? "Czasem trzeba odpocząć od siebie"

Dzień Dobry TVN

Pandemia sprawiła, że część z nas jest zamknięta w domu i spędzą czas jedynie z najbliższymi. Jak w tym trudnym okresie radzi sobie Joszko Broda - muzyk i ojciec jedenaściorga dzieci? O tym artysta oraz członkowie jego licznej rodziny opowiadali Piotrowi Wojtasikowi.

Wielodzietna rodzina w czasie pandemii

Przebywanie z rodziną pod jednym dachem przez całą dobę bywa niełatwe. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy wokół kręci się aż jedenastka dzieci. Jak wygląda życie w czasie pandemii w tak dużej rodzinie? Czy jej członkowie nie mają czasem siebie dość i nie chcą od siebie odpocząć?

- Tak, są takie momenty. Czasem trzeba odpocząć od siebie, wyciszyć się - mówiła w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem Debora, żona Joszka Brody.

Mimo trudności cała rodzina świetnie się dogaduje i stara się wszystko robić razem.

- Mieliśmy przed laty taki pomysł, żeby wszystko robić razem. Jeśli mam jakąś pracę w studiu, która ze względów logistycznych wymaga, żebym pracował sam, to jest to dla mnie trudne. Bo chcę mieć przy sobie rodzinę - podkreślał muzyk.

Mimo, że taka gromadka robi spore zamieszanie, kiedy włączają się kamery, pojawia się skupienie i porządek. Jak to możliwe?

- Dzieci się wychowały na scenie przed mikrofonem w telewizjach czy w radio i kiedy rusza play na kamerze reagują tak, jak trzeba, czyli pojawia się jakiś rodzaj skupienia - tłumaczył Joszko Broda.

W opanowaniu takiej grupy pomagają także cyfry, które dzieci noszą na koszulkach. Wbrew pozorom nie oznaczają one tylko kolejności, w jakiej przychodziły na świat, ale także bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

- Każdy zna swój numerek i kiedy rano się ubieramy nie trzeba szukać swojego rozmiaru - wyjaśniło jedno z dzieci. 

Joszko Broda i jego rodzina 

Koronawirus spowodował, że granie koncertów nie jest możliwe. Mimo to Joszko Broda i jego rodzina nie próżnują. Jak sobie radzą w tej niełatwej dla artystów sytuacji?

- Nie jest łatwo, ale pracujemy nad naszą płytą, nagrywamy audycje do radia dla dzieci oraz dla dorosłych. Przygotowujemy też coś do telewizji - mówiła Debora.

- Trzon się nie zmienił. Dalej pracujemy dla kultury, zmienił się tylko sposób, w jaki to robimy. Bardzo tęsknimy za ludźmi, za audytorium. Kontakt z publicznością to jest energia, której bardzo nam brakuje - przyznał Joszko Broda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Paweł i Olimpia Burczykowie kręcą film o córce z autyzmem. "Jeśli choć jedno dziecko nie spotka się z odrzuceniem na osiedlu, to już zmienimy świat"

Taka jest prawda o psychiatrii dziecięcej w Polsce. 17-letnia Oliwia: "Masz myśli samobójcze - dostajesz kary"

Rozstanie za pomocą SMS-a. Dlaczego unikamy rozmów twarzą w twarz?

Reporter: Piotr Wojtasik
Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.04.2021
Emily
Piękne, mądre, utalentowane dzieci Państwa Brodów. Rodzicom życzę, aby umieli o nie dbać, aby je kształcili, rozwijali ich talenty i Bogu nieustannie dziękowali za tak wspaniałe pociechy! Gratuluję Rodzicom takiej pięknej rodziny!