Newsy

Bakteria New Delhi - kolejne zakażenia w Ciechocinku. Szpital nadal nie przyjmuje pacjentów

Getty Images/David Sacks

Newsy

Bakteria New Delhi - kolejne zakażenia w Ciechocinku. Szpital nadal nie przyjmuje pacjentów

Getty Images/David Sacks

Kolejne przypadki zakażenia bakterią New Delhi zostały potwierdzone w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku. Zmarła pierwsza osoba, u której ją zdiagnozowano. Głównym powodem śmierci kobiety był bardzo ciężki przebieg COVID-19. Przyjęcia do placówki nadal są wstrzymane.

W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia bakterią New Delhi – poinformował rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Jak przekazał, zmarła pierwsza osoba, u której zdiagnozowano zakażenie bakterią. 

- Głównym powodem śmierci tej kobiety był bardzo ciężki przebieg COVID-19 – zaznaczył. Przyjęcia do placówki są nadal wstrzymane.

Ciechocinek: bakteria New Delhi 

U jednego z pacjentów 22. Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Ciechocinku (obecnie szpital tymczasowy) wykryto - poza COVID-19 - również bakterię New Delhi. Taką informację podał rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. 

We wtorek zdecydowano o wstrzymaniu przyjęć chorych do tej placówki. Konieczne było przeprowadzenie pełnego postępowania epidemiologicznego. Sprawą zajął się Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej.

Bakteria New Delhi w Ciechocinku - kolejne przypadki zakażenia

W czwartek rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól przekazał, że w szpitalu zostały odnotowane "dwa kolejne przypadki zakażenia bakterią New Delhi". Dodał, że te osoby "są bezobjawowymi nosicielami bakterii".

- Według wstępnego wywiadu epidemicznego wszystko na to wskazuje, że do zakażeń dochodziło poza szpitalem. Te osoby, które zostały przetransportowane do szpitala tymczasowego, były już wcześniej nosicielami tej bakterii – powiedział rzecznik. 

- Niestety musimy poczekać na ostateczne wyniki innych testów, które były przeprowadzone w Ciechocinku. Kilka wyników jest niejednoznacznych, dlatego w najbliższą sobotę powinniśmy poznać już ostateczne informacje na temat tego, czy inne osoby również są zakażone bakterią New Delhi – mówił. Zaznaczył, że do tego czasu przyjęcia do szpitala są wstrzymane.

Rzecznik wojewody zapewnił, że osoby, które obecnie tam przebywają, nadal będą otrzymywały opiekę w związku z chorobą COVID-19.

Więcej informacji na TVN24.

Czy brytyjska mutacja koronawirusa jest bardziej niebezpieczna? Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Jak przygotować organizm do szczepienia przeciw COVID-19? "Zalecamy wstrzymanie się od spożycia alkoholu kilka dni przed"

Wesela i komunie - czy będą możliwe w maju? Odpowiada minister zdrowia

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0