Newsy

Bakteria New Delhi w Zielonej Górze. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów

Newsy

Bakteria New Delhi w Zielonej Górze. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów

W szpitalu uniwersyteckim z Zielonej Górze wykryto zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM - potocznie nazywaną bakterią New Delhi. Szpital postanowił wprowadzić specjalne procedury bezpieczeństwa, które mają zapobiec rozprzestrzenieniu się bakterii - wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały szpitalne.

Ograniczenie wizyt i przestrzeganie zasad sanitarnych

Personel i pacjenci muszą przestrzegać ścisłych zasad sanitarnych, począwszy od regularnego mycia rąk. Wszyscy chorzy poddawani są również regularnym badaniom na obecność bakterii. Placówka poprosiła rodziny o ograniczenie wizyt, choć ryzyko zakażenia osób zdrowych, które odwiedzają chorych jest niewielkie.

Wstrzymane przyjęcia pacjentów

Zdecydowano także o nieprzyjmowaniu nowych pacjentów na wszystkie oddziały okresie od 8 do 15 sierpnia. Bez zmian odbywają się za to planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach.

Bakteria odporna na większość antybiotyków

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae - pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Odpowiada za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Zapalenia nią wywołane mogą prowadzić do sepsy. Jest oporna na działanie większości antybiotyków.

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
82
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0