Bakteria New Delhi

    Bakteria New Delhi

    W województwie lubelskim stwierdzono w 2017 roku czterdzieści dwa przypadki zarażenia śmiertelnie niebezpieczną superbakterią New Delhi. Czym się różni od innych bakterii? Dlaczego jest taka niebezpieczna? Jak można się nią zarazić? Jakie choroby wywołuje? Jak się przed nią bronić? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista chorób wewnętrznych dr Piotr Gryglas.

    W szpitalach w Warszawie pojawiła się superbakteria oporna na antybiotyki - New Delhi. Ile osób może być jej nosicielami? Czy jest groźna? Jak się przed nią uchronić? Jak ją leczyć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dr Dorotę Żabicką z Narodowego Instytutu Leków, Zakładu Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej.

    W warszawskich szpitalach pojawiła się bakteria, która rozmnaża się w bardzo szybkim tempie. Co więcej, jest oporna na wszelkie antybiotyki. Czy można być nosicielem i przez dłuższy czas o tym nie wiedzieć? Jakie spustoszenia bakteria może wywołać w organizmie człowieka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. dr hab. Walerię Hryniewicz, konsultanta krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej.