Gwiazdy

Anna Dereszowska skończyła 40 lat. Nasza niespodzianka wzruszyła aktorkę. "Nie spodziewałam się"

Gwiazdy

Anna Dereszowska skończyła 40 lat. Nasza niespodzianka wzruszyła aktorkę. "Nie spodziewałam się"

Anna Dereszowska to spełniona mama, zakochana kobieta i wybitna aktorka, która 7 stycznia skończyła 40 lat. Z tej okazji redakcja Dzień Dobry TVN przygotowała dla niej niespodziankę. Zobaczcie, jak zareagowała aktorka na emisję materiału. 

Anna Dereszowska – chłopczyca ze Śląska

Anna Dereszowska często wciela się w role silnych i zdeterminowanych kobiet. Prywatnie jednak nie odbiega od swoich bohaterek. Urodziła się na Śląsku 40 lat temu. I już od najmłodszych lat musiała walczyć o pozycję. Wychowywała się bowiem w męskim towarzystwie: ze starszym o 6 lat bratem Andrzejem oraz kuzynem Adamem Kufietą.

- Ania zawsze szła przebojem przez życie. Wydaje mi się, że trochę jest w tym nasza zasługa. Zawsze chciała gdzieś z nami chodzić, a myśmy bardzo nie chcieli. Zawsze ją żeśmy przezywali, że jest chłopczycą – wyjawił kuzyn Ani.

- Musiała jeździć na nartach, jak oni. Ciągle za nimi łaziła - dopowiedział Krzysztof Dereszowski, tata aktorki.

W wieku 9 lat Anna Dereszowska przeżyła dramat. Zmarła jej ukochana mama.

- Bardzo to przeżyła. Do tego stopnia, że powiedziała mi: "Wiesz, ja wyrzuciłam z pamięci obraz mojej mamy". To była trauma i starała się jakoś uciec w naukę - wyznał pan Krzysztof.

Aktorstwo - pierwsze kroki 

Wówczas ciocia Ani podpowiedziała jej, by zapisała się do kółka teatralnego w Katowicach, które prowadził Jerzy Połomski.

- Poszłam. Uchyliłam drzwi w trakcie zajęć pana Jerzego i powiedziałam: "Dzień dobry, szukam pana Jerzego Połomskiego". Na co  odparł: "Stop. Powiedz to jeszcze raz dziecko". On tak się zakochał w brzmieniu mojego głosu, że uznał, że te zajęcia teatralne są dobrym pomysłem dla mnie – wspomniała aktorka.

Po maturze Ania opuściła rodzinny Śląsk, by studiować w warszawskiej Akademii Teatralnej. To właśnie wtedy poznała Magdalenę Różczkę, swoją obecną przyjaciółkę.

- Idąc do szatni, Ania ćwiczyła śpiew. Gdy było okienko między zajęciami, przebierała się, by robić próbę – zdradziła Magdalena.

Samozaparcie nie poszło na marne, bo już w trakcie studiów Ania zdobyła etat w Teatrze Dramatycznym. Jej kariera aktorska szybko nabrała rozpędu. Przełomowym momentem była rola Kobry w filmie "Lejdis". Już wtedy aktorka udowodniła, że posiada również talent sportowy. Widać to chociażby w scenie, w której boksuje. Obecnie aktorka ćwiczy pięć razy w tygodniu, bo jak przyznała "bez tego zwariowałaby i rozniosła dom". 

Ania Dereszowska jest chodzącym wulkanem energii. 

- Jeśli ma do zmiany opony, nikogo nie poprosi o pomoc. Po prostu zakasa rękawy i sama sobie poradzi – oświadczyła Magdalena Różczka.

Miłość 

Na koniec materiału tata Ani Dereszowskiej wypowiedział kilka poruszających słów.

- Kocham ją bardzo i ona mnie też, czego daje wielokrotnie wyraz: "Kocham cię tatusiu". Kocham cię córeczko - oświadczył i uronił łzy.

Gdy aktorka usłyszała te słowa w naszym studiu, również się wzruszała. Odebrała od prowadzących kwiaty i pociekły jej łzy.

- Dziękuję za kwiaty i ten piękny materiał, i wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział: mojemu tacie, Adasiowi, dziewczynom: Izie, Madzi oraz Tomusiowi. To było wzruszające. Nie spodziewałam się – oświadczyła aktorka. 

Po tych wzruszających chwilach aktorka przyznała, że bliscy odrywają szczególną rolę w jej życiu. Choć tylko jej kuzyn został na Śląsku, pielęgnują rodzinne więzi. Ania ma też świetny kontakt z córką swojej macochy.

- Bardzo się kochamy. To taka prawdziwa siostra. Mimo że nie jesteśmy spokrewnione w żaden sposób, bo to córka macochy z jej pierwszego małżeństwa. Zresztą ciocię Teresę też serdecznie pozdrawiam. Mój tata miał ogromne szczęście trafiać na wspaniałe kobiety w swoim życiu - zarówno moja mama, jak i pierwsza macocha oraz obecna Gabrysia. To są naprawdę wyjątkowe, silne kobiety - wyjawiła.

Zmiany w życiu Anny Dereszowskiej

Nowy rok przyniósł kilka zmian w życiu aktorki. 7 stycznia świętowała 40. urodziny, a obecnie przymierza się do przeprowadzki na Mazury wraz z partnerem i dziećmi. 

Dlaczego Ania zdecydowała się zmienić dotychczasowy tryb życia? Przyznała, że pandemia pokazała jej, że można żyć inaczej. 

- Przez 20 lat żyłam w biegu. Teraz gdy jestem więcej w domu, to nagle dzieci są spokojniejsze. Mamy inne relacje. Okazało się, że wielu rzeczy o nich nie wiedziałam, mimo że wydawało mi się, że uczestniczę w ich życiu - wyjawiła.

Natomiast Ania nie zmierza jednak na dobre porzucić swojego zawodu. Po prostu z Mazur będzie dojeżdżała na plan zdjęciowy czy deski teatralne. Przy okazji budowy domu, widzowie TVN-u wiosną będą mogli śledzić proces powstania domu aktorki. I na tym nie koniec, bo już w lutym zobaczymy Anię Dereszowską  w nowym serialu "Tajemnica zawodowa".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Anna Dereszowska zapowiada wielkie zmiany w życiu. "Zobaczyłam, jak dużo rzeczy mnie omijało"

Po przejściu na emeryturę zaczął budować modele statków. Jeden z jego pokoi wygląda jak kajuta

Anna Gzyra pokazała nam swoje miejsce na ziemi. "Wierzymy, że święta Bożego Narodzenia 2021 spędzimy tutaj"

Reporter: Szymon Brózda
Co sądzisz o tym artykule?
48
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
28.01.2021
MałgorzataPe
Piękny gest. Pani Ania miała niezapomniana 40, ja też soją taką miałam. Mąż jak było można to zorganizował mi imprezę niespodziankę, zaprosił rodzinę, znajomych wręczył mi roombę. Naprawdę się postarał a ja czułam się wyjątkowa i nie myślałam o tym, że już nie jestem nastką :D