Zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Taki cel postawiła sobie Monika Pyrek. Przed pandemią lekkoatletka odwiedzała polskie szkoły i prowadziła inspirujące lekcje. Teraz namawia do ćwiczeń przez Internet. Jak wyglądają takie zajęcia? O tym sportsmenka opowiadała w naszym programie.
Monika Pyrek i jej alternatywne lekcje WF
Moniki Pyrek nie trzeba nikomu przedstawiać. Polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce ma koncie wiele sukcesów. Jednym z nich jest fundacja, która powstała z miłości do sportu i niepohamowanej chęci zarażania tą pasją wszystkich dookoła.
Jeszcze przed pandemią sportsmenka ruszyła z projektem ciekawych lekcji WF-u, które zachęcały najmłodszych do aktywności. Jeździła po całej Polsce i przeprowadzała zajęcia. Ze względu na ogromne zainteresowanie i brak możliwości odwiedzenia każdej szkoły, zrodził się pomysł na e-platformę. Dzięki niej uczniowie poprzez zabawę mogą uczestniczyć w różnorodnych treningach.
Choć strona miała ruszyć dopiero w 2021 roku, w związku z pandemią wdrożono ją nieco wcześniej. Ćwiczenia tam zamieszczone są idealną okazją, by rozruszać dzieciaki, które rozpoczęły zdalne nauczanie.
Platforma 'Alternatywne lekcje WF-u' powstała jako rozszerzenie projektu, który w ramach fundacji przeprowadzamy od trzech lat. Do tej pory jeździliśmy po całej Polsce ze stacjonarnymi lekcjami. Tych zaproszeń było tyle, że nie byliśmy w stanie odwiedzić wszystkich szkół. Postanowiliśmy stworzyć platformę, na której podstępnie możemy pokazywać ćwiczenia, które są zabawą
– opowiadała Monika Pyrek w Dzień Dobry TVN.
Jak przyznała, jako osoba zajmująca się zawodowo sportem pragnie edukować młodych ludzi i dbać o ich rozwój. Aktywność fizyczna wpływa bowiem nie tylko na kondycję dzieciaków, ale także na ich psychikę.
Sport bardzo korzystnie wpływa pod względem psychicznym na rozwój dziecka. Działa na wielu płaszczyznach - poznawczych, emocjonalnych. Dziecko nabywa także bardzo pozytywnych cech charakteru
– tłumaczyła lekkoatletka.
Lekcje Moniki Pyrek
Materiały, które znajdują się na platformie Alternatywne lekcje WF, tworzone są w taki sposób, aby mogli z nich skorzystać uczniowie w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Wideo - instruktaże pokazują różne techniki wykonywania danego ćwiczenia.
Platforma jest przystosowana pod względem metodycznym, co oznacza, że śmiało mogą z niej korzystać również nauczyciele. Dostęp do witryny jest bezpłatny.
To nic nie kosztuje, platforma jest otwarta i każdy może korzystać z niej, ile chce, kiedy chce i jak chce. Robimy także takie ćwiczenia, żeby nie wymagały specjalistycznego sprzętu
- podkreśliła Monika Pyrek.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
11 listopada 2020 - czy sklepy będą otwarte?
Małgorzata Trzaskowska o mocy kobiet. "Jak będziemy razem, możemy bardzo dużo zmien
Autor: Nastazja Bloch