Monika Pyrek

  Monika Pyrek

  Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, zainicjowana oraz realizowana przez T-Mobile. Możemy wspólnie pomagać, uprawiając sport. Robimy coś nie tylko dla siebie, ale jednocześnie pomagamy podopiecznym Fundacji TVN 'nie jesteś sam'. Z ambasadorkami akcji - Moniką Pyrek i Adrianną Palką - spotkał się w Warszawie dziennikarz Marcin Sawicki. Ambasadorki przypomniały, jakie są zasady tej akcji. Ile kilometrów mają na swoim koncie?

  Żeby przyłączyć się do akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami nie trzeba wcale intensywnie uprawiać sportu. Wystarczy, jak w przypadku Moniki Pyrek, wyjść na spacer z dzieckiem i wspólnie zbierać kolejne kilometry. O swoim udziale w akcji opowiedziała Robertowi Stockingerowi.

  Jedną z ambasadorek akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami jest polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce Monika Pyrek. W jaki sposób ona zbiera kilometry? Na co zostaną przeznaczone zebrane podczas akcji pieniądze? Z Moniką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Monika Pyrek, była lekkoatletka i wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i aktor Przemysław Cypryański. Co ich łączy? Zbieranie kilometrów dla dzieci. On jest ambasadorem akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami od pięciu lat, a Monika Pyrek dołączyła do akcji w tym roku. Dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu opowiedzieli o tym, jak można się przyłączyć do akcji. Kto namówił Monikę Pyrek do zbierania kilometrów?

  Monika Pyrek to jedna z najbardziej utytułowanych polskich tyczkarek. Macierzyństwo zaplanowała dopiero po zakończeniu kariery. Jak odnalazła się w roli mamy? Czy w wychowaniu synka pomaga jej mąż Norbert? Czy planują rodzeństwo dla małego Grzesia? Z młodymi rodzicami rozmawiała Agnieszka Rylik.

  Poniedziałek w Dzień Dobry TVN zaczynamy od wyścigu! Kto pierwszy na mecie: Chajzer na rowerze? Chodakowska autobusem? Czy Make Life Harder w aucie z 400 końmi mechanicznymi pod maską? Następnie: dziewczynka czy chłopiec? Jak zaplanować płeć – doradzi ginekolog i wróżka. Oprócz tego: Monika Pyrek o macierzyństwie ze sportem w tle. A także: Robert Jałocha i jego reporterska relacja o tym, co działo się na Nanga Parbat. Bądźcie z nami o 8.00. Na program zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

  Monika Pyrek to dumna mama półtorarocznego Grzesia. Rodzice dzielą zazwyczaj swoje dzieci na jadki lub niejadki. Ile tak naprawdę powinno jeść dziecko? Jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców i warzyw. Okazuje się, że pryncypialną rolę odgrywa tu natura, a dokładniej neurony lustrzane. W studiu Dzień Dobry TVN Monice towarzyszyła ekspertka „Zdrowego startu w w przyszłość” - Anna Rzeszotek.

  Wings for Life World Run to historyczny bieg, który angażuje ludzi na całym świecie. Biegną, by wesprzeć badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W Polsce w bieg zaangażowali się: Adam Małysz, Monika Kuszyńska, Michał Kościuszko, Katarzyna Bujakiewicz i Monika Pyrek.

  Czy dziecka wprowadza rewolucyjne zmiany w życiu rodziców? Jak pojawienie się małego Grzesia wpłynęło na związek Moniki Pyrek i Norberta Rokity? Czy Monika wróci do sportu?

  Jak czuje się młoda mama? Czy uczucia towarzyszące byciu matką można porównać do tego co czuje się po zdobyciu medalu? No i do kogo podobny jest syn Moniki Pyrek i Norberta Rokity? ;) Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN dowiedziała się tego Katarzyna Olubińska.

  Monika Pyrek kończy karierę sportową i zostanie mamą. Będzie prowadzić program w rozgłośni radiowej. Jej życie zmieniło się o 180 stopni.

  Dzisiejszy uczestnik postawił przed naszym mistrzem - Moniką Pyrek nie lada wyzwanie. Na co dzień jeździ na rowerze, pływa, gra w koszykówkę i uprawia wiele innych dyscyplin sportu. Czy Monice i jej trenerowi udało się zmęczyć Krzysztofa?