lekcje wf-u

  lekcje wf-u

  Wychowanie fizyczne w szkołach wciąż kojarzy się z przykrym obowiązkiem, którego wielu uczniów stara się uniknąć. Co więcej, zajęcia z wf-u mają niską rangę nie tylko w oczach dzieci, ale i rodziców. Nowe wytyczne Ministerstwa Edukacji zakładają zachowanie dystansu w czasie zajęć lekcyjnych, co w przypadku ćwiczeń fizycznych jest szczególnie trudne. Jak przekonać dzieci do aktywności fizycznej? Dlaczego wychowanie fizyczne jest tak ważnym przedmiotem?

  Ewa Chodkowska podjęła współpracę z Instytutem Matki i Dziecka, o czym poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej zalecenia i treningi będą dostępne za darmo dla wszystkich nauczycieli WF-u w całej Polsce. "Piękna i bardzo potrzebna inicjatywa! Dziękuję jako matka dziecka w wieku szkolnym" – czytamy pod postem.

  W szkole podstawowej w Czubrowicach nie ma warunków do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego z prawdziwego zdarzenia - "sala sportowa" zajmuje kawałek korytarza szkolnego, a z boiska szkolnego zrobiono parking. Postanowił to zmienić nauczyciel WF-u Tomasz Kozub. Dzięki jego staraniom szkoła znowu może mieć boisko szkolne. W jaki sposób zbiera pieniądze na ten cel? Czy ktoś mu pomaga?

  Niektóre dzieci nie lubią lekcji WF-u i znajdują sposoby, żeby z nich uciec. Czy tak samo robili: Agnieszka Włodarczyk, Joanna Jędrzejczyk, Marta Wierzbicka i Rafał Maślak. Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Podobno jesteśmy najgrubszym narodem w Europie. Walkę z nadwagą rozpoczęła jedna z poznańskich szkół, która postanowiła urozmaicić lekcje WF-u. Dzieciaki w ramach zajęć szkolnych chodzą na siłownię. Czy podobają im się tego typu zajęcia? Czy w związku z tym frekwencja na lekcjach WF-u jest większa? Z nauczycielami z poznańskiej szkoły oraz uczniami porozmawiał prezenter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, który opowiedział także o pogodzie na najbliższe dni. Czy czeka nas upalny weekend?