Dobiegła końca akcja #TVNpomagajmysobie, która miała za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii. Było to wsparcie podwójne - osobom najuboższym potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, a także restauracjom, które te posiłki ugotowały i dostarczyły.
Idea akcji #TVNpomagajmysobie
12 grudnia na kanale TVN, bezpośrednio po głównym wydaniu "Faktów" wyemitowany został specjalny blok reklamowy. Wpływy z jego emisji, które zostały obliczone na podstawie wyników oglądalności, zostały w całości przekazane na pomoc dla osób, które potrzebują wsparcia w postaci ciepłego posiłku, a także branży restauracyjnej mierzącej się z trudnościami w związku z drugą falą pandemii. Wspierane przez TVN restauracje przez 11 dni (od 14 do 24 grudnia) przygotowały posiłki na wynos, a banki żywności wskazały organizacje porządku publicznego, które najbardziej potrzebują pomocy.
Podsumowanie #TVNpomagajmysobie
W akcji wzięło udział 27 banków żywności w całej Polsce. Każdy wytypował organizacje wspierające osoby starsze, samotne, rodziny z dziećmi, bezrobotnych, bezdomnych, do których przekazywano posiłki i do nich zgłaszali się potrzebujący.
- W ciągu całej akcji, która trwała 11 dni, udało się wydać 65 tysięcy posiłków. (...) To były posiłki dwudaniowe, składające się z zupy oraz drugiego dania i oczywiście to były posiłki pełnowartościowe, czyli składające się i z mięsa i z warzyw - powiedziała w Dzień Dobry TVN dyrektor Banków Żywności SOS w Warszawie, Joanna Galek.
Do akcji dołączyło się także stowarzyszenie "Serduszko dla Dzieci", które na co dzień pracuje z rodzicami i ich pociechami. To oni prowadzą placówkę wsparcia dziennego, czyli tzw. świetlicę, w jakiej wspólnie gotują. Od połowy marca nie mogą tego realizować, więc posiłki dostarczane do domów są dla nich szczególnie ważne.
- Zgłosiliśmy potrzebę. Zgłosiliśmy ją właśnie do banku żywności, no i bank żywności pochylił się nad nami i stwierdził, że rzeczywiście ta potrzeba jest ważna i warto ją zaspokoić. (...) My cały czas wydajemy też paczki żywnościowe, współpracujemy też z innymi miejscami. Ważne jest, żeby ta pomoc cały czas szła - powiedziała w naszym programie pedagog i prezes stowarzyszenia "Serduszko dla Dzieci", Aleksandra Smolińska.
Zobacz też:
- Bańki, czyli idealny sposób na wzmocnienie odporności. Jak i kiedy je stosować?
- Góralski tor przeszkód, czyli trening w wykonaniu Andrzeja Bargiela i Staszka Karpiela-Bułecki
- Jak wygląda codzienność niepełnosprawnych matek? "Czasem mam wątpliwości, czy staję na wysokości zadania"
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba