Sport i fitness

Na czym polega gra w padla? "Jest dużo zabawy, spontaniczności"

Sport i fitness

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Robert Stockinger
Padel w plenerze
Padel w plenerzeDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Padel jest stosunkowo młodą dyscypliną, bo wymyśloną w 1969 roku. W szybkim czasie zdobył jednak ogromną popularność na całym świecie. Dlaczego jest wyjątkowy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie reprezentacji Polski w padla.

Czym jest padel?

Padel to sport rakietowy, który w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie sport jest znany jako paddle. Zawiera w sobie zarówno elementy tenisa, jak i squasha. Można go polecić każdemu, niezależnie od wieku. Ponadto, by go uprawiać nie trzeba nawet kupować żadnego specjalistycznego i drogiego sprzętu. Wystarczy odpowiedni strój i rakieta do padla.

- Zaczyna się bardzo rozwijać ta dyscyplina. Ludzie przychodzą do nas, pytają coraz częściej i jest ich coraz więcej, dlatego, że prosta jest ta dyscyplina. Próg wejścia jest bardzo łatwy - powiedział w Dzień Dobry TVN trener padla, Kuba Słowiński.

Gra w padla

Jednym z największych atutów padla jest to, że można grać fascynujące wymiany już podczas pierwszego wejścia na kort. Podczas gry piłka nie wylatuje na aut, a krótka rakieta jest łatwa w manewrowaniu. Równocześnie mogą grać dwie pary graczy, a pola przeciwników są oddzielone siatką. Rozgrywka ma miejsce wewnątrz kortu, który jest zamknięty. Jest to niezwykle towarzyski sport.

- Nie odczuwa się aż takiego ducha rywalizacji jak w tenisie. Poza tym, żeby zagrać potrzebne są 4 osoby. (...) Jest dużo zabawy, spontaniczności - zdradziła Zosia Piórkowska w naszym programie.

Istnieje nawet reprezentacja Polski w padla. W zeszłym roku nasi sportowcy odnieśli wiele sukcesów. Mężczyźni zajęli 12. miejsce na mistrzostwach świata w Katarze, a także 3 miejsce na Mistrzostwach Europy. Maciek Naduk stwierdził: "Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry". Kobiety z kolei zaczęły bardzo dobrze obecny sezon i zajęły 1. miejsce w prestiżowym turnieju w Hiszpanii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości