Padel jest stosunkowo młodą dyscypliną, bo wymyśloną w 1969 roku. W szybkim czasie zdobył jednak ogromną popularność na całym świecie. Dlaczego jest wyjątkowy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie reprezentacji Polski w padla.
Czym jest padel?
Padel to sport rakietowy, który w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie sport jest znany jako paddle. Zawiera w sobie zarówno elementy tenisa, jak i squasha. Można go polecić każdemu, niezależnie od wieku. Ponadto, by go uprawiać nie trzeba nawet kupować żadnego specjalistycznego i drogiego sprzętu. Wystarczy odpowiedni strój i rakieta do padla.
- Zaczyna się bardzo rozwijać ta dyscyplina. Ludzie przychodzą do nas, pytają coraz częściej i jest ich coraz więcej, dlatego, że prosta jest ta dyscyplina. Próg wejścia jest bardzo łatwy - powiedział w Dzień Dobry TVN trener padla, Kuba Słowiński.
Gra w padla
Jednym z największych atutów padla jest to, że można grać fascynujące wymiany już podczas pierwszego wejścia na kort. Podczas gry piłka nie wylatuje na aut, a krótka rakieta jest łatwa w manewrowaniu. Równocześnie mogą grać dwie pary graczy, a pola przeciwników są oddzielone siatką. Rozgrywka ma miejsce wewnątrz kortu, który jest zamknięty. Jest to niezwykle towarzyski sport.
- Nie odczuwa się aż takiego ducha rywalizacji jak w tenisie. Poza tym, żeby zagrać potrzebne są 4 osoby. (...) Jest dużo zabawy, spontaniczności - zdradziła Zosia Piórkowska w naszym programie.
Istnieje nawet reprezentacja Polski w padla. W zeszłym roku nasi sportowcy odnieśli wiele sukcesów. Mężczyźni zajęli 12. miejsce na mistrzostwach świata w Katarze, a także 3 miejsce na Mistrzostwach Europy. Maciek Naduk stwierdził: "Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry". Kobiety z kolei zaczęły bardzo dobrze obecny sezon i zajęły 1. miejsce w prestiżowym turnieju w Hiszpanii.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Fenomen Wandy Panfil, czyli najszybszej polskiej biegaczki. "Miała stały obóz wysokogórski w domu"
- Masaż sposobem na stres i złe myśli. "Najprościej jest zająć się stopą"
- Polski sportowiec ratuje ukraińskie psy. "Ktoś im musi pomóc"
Autor: Sabina Zięba
Reporter: Robert Stockinger
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry