Zdrowie

Masaż sposobem na stres i złe myśli. "Najprościej jest zająć się stopą"

Zdrowie

Autor:
Sabina
Zięba
Pozbądź się napięcia dzięki piłeczce golfowej
Pozbądź się napięcia dzięki piłeczce golfowejDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Każdego z nas prześladują od czasu do czasu złe myśli. Możemy się ich pozbyć w niepozorny sposób - za pomocą masażu różnorodnymi piłeczkami. Jak to działa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział jogin, Jacek Blauth.

Pozbywanie się złych myśli

Według badań z 2015 roku, przeprowadzonych przez National Science Foundation, nasza średnia ilość myśli w ciągu dnia wynosi od 12 do 60 tysięcy. Z nich wszystkich aż 80 proc. jest negatywnych, a 95 proc. to powtórka tych samych myśli przez cały dzień. Odkryto jednak, że lękowe myśli sprawdzają się tylko w 15 proc. W większości więc martwimy się na zapas, przez co jesteśmy spięci i zestresowani. Okazuje się, że można to wyeliminować, stosując masaż piłeczkami. Jak to możliwe?

- Tutaj odpowiedzią jest system powięziowy, czyli tkanka miękka, która otacza wszystkie nasze mięśnie, więzadła, kości i narządy wewnętrzne, czyli tak najprościej rzecz biorąc, to jest taki nasz "kombinezon". Ten kombinezon powinien być mięciutki, nawilżony, powinniśmy mieć dużą swobodę ruchu. (...) System nerwowy jest powiązany z ciałem, tego nie można rozdzielić. Jeśli się denerwujemy, martwimy, z reguły gdzieś spina się ta góra, kaptury - tłumaczył Jacek Blauth w Dzień Dobry TVN.

Masaż piłeczkami

Jeżeli naszym codziennym nawykiem jest ciągłe siedzenie i brak ruchu, to ten nasz "kombinezon" zamienia się w zbroję - wówczas się spinamy, a nasze myśli stają się negatywne. Warto więc skupić się na rozluźnieniu systemu powięziowego poprzez masaż. Można się skoncentrować na jednym obszarze, który będzie promieniować na całe ciało.

- Najprościej jest zająć się stopą. Ta stopa to nasza platforma, od tego zaczynamy nasze bycie w świecie. Jeżeli ta stopa jest spięta, idziemy dużo ostrożniej i lękowo, więc spinamy też całe ciało. Zacznijmy od stopy, a cała góra się rozluźni. Mówi się o tym, że masaż stóp też rozluźni nam głowę. (...) Jeśli chcemy się zająć ciałem w zgodzie z naszym systemem nerwowym, w połączeniu z systemem nerwowym, musimy być czuli - dodał jogin w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości