Sport i fitness

Aerial joga - trening dobry dla ciała i ducha. "Wzmacnia pewność siebie"

Sport i fitness

Autor:
Nastazja
Bloch
Joga nad ziemią
Joga nad ziemiąDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Słyszeliście kiedyś o aerial jodze? To zajęcia, które łączą elementy jogi, pilatesu i tańca. Co ciekawe, wykonywane są na specjalnym hamaku zawieszonym na suficie. Zainteresowani? To świetny sposób nie tylko na odprężenie, ale także na rozciągnięcie całego ciała. Więcej o założeniach i celach opowiedziała w Dzień Dobry TVN instruktorka aerial jogi, Joanna Gruszka.

Czym jest aerial joga?

Aerial joga to ćwiczenia, które wykonujemy z użyciem specjalnego hamaka. Podwieszony pod sufitem materiał ułatwia ćwiczenia, wspomaga rozciąganie i jest podporą przy pozycjach odwróconych.

- Hamak jest naszym prywatnym trenerem. On nas pilnuje, wzmacnia nasze ciało, prowokuje do pracy. Po porządnym treningu jesteśmy w stanie wspaniale się relaksować. Ograniczają nas tylko przestrzenie i wysokość – powiedziała Joanna Gruszka.

Dzięki tym treningom odciążamy stawy i kręgosłup. - Oddajemy ciężar ciała na hamak i możemy poddać się każdej pozycji – dodała.  

Co daje nam aerial joga?

Dzięki ćwiczeniom poprawia się nasza kondycja, postawa ciała, a także ukrwienie i dotlenienie mózgu. Aerial joga jest idealna dla ciała i ducha, korzystnie wpływa na psychikę, poprawia samopoczucie oraz wzmacnia pewność siebie. Do tego relaksuje i wycisza.

Na zajęciach uczymy się zaufania do siebie, przekraczamy granice. Z treningu na trening czujemy, jak nasze ciało zaczyna pracować. Przy statycznych treningach nie odczuwamy tego tak szybko 

Co więcej, nie ma przeciwwskazań, co do wieku czy wagi ciała. Hamak przyjmuje 200 kg i nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości