Gwiazdy

Zespół Kings of Leon wystąpi w Polsce. Kto będzie ich supportować?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
koncert

Po sześciu latach przerwy Kings of Leon powraca do Polski. Dla fanów zespołu z pewnością będzie to niezapomniany początek lata. Muzycy wybrali już, którzy polscy artyści będą ich supportować. Kto rozgrzeje widownię przed gwiazdami wieczoru?

Koncert Kings of Leon - support

Koncert Kings of Leon w Polsce odbędzie się już 21 czerwca na Tarczyński Arenie Wrocław. Bilety już są w sprzedaży. Grupa wybrała artystów z Polski, którzy zaprezentują się na scenie i będą ich supportem. Pierwszą z ogłoszonych gwiazd jest zespół Ørganek.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Grupę, której liderem jest Tomasz Organek, można było dotychczas usłyszeć m.in. na Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival czy koncertach w ramach Męskiego Grania. Zespół ma na swoim koncie trzy płyty. Pierwsza "Głupi" z 2014 roku była nominowana w do Fryderyka w kategorii Album Roku Rock, a druga - "Czarna Madonna" z 2016 roku zdobyła tę nagrodę w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku 2017. Obydwa albumy uzyskały status platynowej płyty. Jesienią 2021 roku, po pięciu latach przerwy zespół wydał trzeci studyjny krążek pt. "Na razie stoję, na razie patrzę".

Polskie zespoły przed koncertem Kings of Leon

Kings of Leon supportować będzie również zespół Dziwna Wiosna. Grupa szybko została okrzyknięta nadzieją polskiego rocka. Formację tworzą: gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk.

Choć zespół powstał przed dwoma laty, to razem zaczęli grać już w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. W pandemii postanowili jednak zacząć od nowa, wydając piosenkę "Niepewność". Potem był jeszcze niepokojący "Sen", przebojowe "Stracone" i "Odejdź". Wszystkie te numery chętnie puszczały rozgłośnie radiowe.

Kings Of Leon to jeden z najfajniejszych zespołów na świecie, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przed nimi zagramy. Widziałem ich kilka razy na żywo i zawsze było genialnie, więc dla mnie to podwójna frajda. Zagramy piękne rzeczy i zabierzemy publiczność w kosmos - powiedział Dawid Karpiuk, wokalista i gitarzysta Dziwnej Wiosny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Linka A Odom/Getty Images

Pozostałe wiadomości