Profilaktyka zdrowia

Łuszczyca zaatakowała twarz Kim Kardashian!

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Kim Kardashian przyznała się do łuszczycy już kilka lat temu. Celebrytka twierdzi, że choroby nie widać na jej ciele ze względu na opaleniznę. Niestety w ostatnim czasie problem się pogłębił. Łuszczyca zaatakowała również twarz Kim Kardashian.

  • Łuszczyca - Kim Kardashian walczy z łuszczycą twarzy
  • Łuszczyca (psoriasis)- jak objawia się ta choroba?
  • Leczenie łuszczycy - na czym polega?

Zobacz też: Jak dbać o skórę zimą?

Kim Kardashian od lat walczy z łuszczycą, wcześniej łuszczyca atakowała tylko jej nogi. Niestety choroba w ostatnim czasie jeszcze bardziej nie daje za wygraną - łuszczyca zaatakowała twarz celebrytki, nad czym Kim bardzo ubolewa.

Łuszczyca - Kim Kardashian walczy z łuszczycą twarzy

Kim Kardashian próbuje uporać się z problemem od lat. Kiedy łuszczyca zaatakowała jej twarz, Kim zdecydowała się postawić na rozwiązania medycyny niekonwencjonalnej. Kim na Instagramie pokazała miksturę, którą polecili jej lekarze z Chin. Napój nie należy do najsmaczniejszych, jednak Kim wierzy, że pomoże jej w walce z łuszczycą.

Łuszczyca (psoriasis) - jak objawia się ta choroba?

Łuszczyca (psoriasis) - ta przewlekła i nawracająca choroba ujawnia się zwykle między dziesiątym a czterdziestym rokiem życia. Na skórze chorego pojawiają się procesy zapalne w postaci łuszczących się wykwitów. Warto wiedzieć o łuszczycy jak najwięcej, bo to nie jest choroba zakaźna, a zachorować na nią może każdy z nas.

Leczenie łuszczycy - na czym polega?

Leczenie łuszczycy polega na stosowaniu leków miejscowych o działaniu złuszczającym. Mowa tutaj o maści lub oliwie salicylowej, maści mocznikowej lub solankowej.

Kolejny etap leczenia to leczenie polegające na redukcji proliferacji komórek naskórka. W tym przypadku stosuje się: dziegcie, antralinę, retinoidy, witaminę D3, kortykosterydy.

W leczeniu łuszczycy stosuje się również fototerapię przy użyciu promieniowania UVA lub UVB. W przypadkach skrajnych lekarz zaleca fotoferezę.

Fot. Instagram / Kim Kardashian

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości