Materiał promocyjny

Zadbaj o zdrowy sen dzięki łóżkom i materacom Hilding Anders Polska - wiodącego producenta w kraju

Projekt bez tytułu (58).jpg
Projekt bez tytułu (58).jpg
Podstawą zdrowego snu jest komfort jaki odczuwamy. Dlatego też, warto zainwestować w wysokiej klasy łóżko i materac.

Komfort snu

Na komfort naszego snu wpływ ma wiele czynników. Istotne znaczenie ma na przykład samo pomieszczenie, w którym śpimy. Jego temperatura, zaciemnienie, poziom hałasu. Żeby nasz sen był komfortowy, powinniśmy także być w ogólnie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej - zaburzenia cyklu snu mogą być bowiem powodowane przez złą gospodarkę hormonalną, stres w ciągu dnia, wszelkie stany chorobowe - już zwykłe przeziębienie przyczyni się do problemów ze snem. Warto też mieć na uwadze, że istotna jest nie tylko jakość, ale i długość snu. Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu. Pozwoli on wyliczyć, ile godzin powinniśmy spać, aby być wyspanymi, a także, na którą nastawić budzik. Czasem bowiem lepiej jest wstać nawet pół godziny wcześniej niż planowaliśmy, ale obudzić się w fazie snu lekkiego, niż zostać wyrwanymi z głębokiego snu.

Dla komfortu snu znaczenie mają także takie czynniki jak odpowiednie łóżko i materac. Popularne ostatnio są samodzielnie wykonywane łóżka (np. z palet). Porady znajdziecie tutaj: Jak zrobić łóżko? Wskazówki dla osób planujących samodzielne zbudowanie łóżka. Jeśli jednak planujemy zakup, warto postawić na opcję od sprawdzonych producentów, którzy stawiają nie tylko na interesujący design, ale także na wygodę i higienę snu. Ogromny wpływ na jakość snu ma sam materac. Jaki materac wybrać? Praktyczne porady wyboru materaców do spania znaleźć można poniżej.

Materac dający idealne podparcie

Dużą popularnością cieszą się materace piankowe. W doskonały sposób dopasowują się one do kształtu ciała - szczególnie te modele, które wyposażono w piankę wysokoelastyczną, takie jak Hilding Rumba. Znajdziemy w nim piankę Velvet Touch, która powoduje, że leżąc na materacu nie zapadamy się w nim. Produkt ma 7 stref twardości - tam gdzie nacisk ciała na materac jest największy, największe jest również podparcie. Hilding Rumba to model, w którym zastosowano także drugą piankę - Visco. Jest ona termoelastyczna, dzięki czemu, reagując na temperaturę ciała, dopasowuje się do krzywizn anatomicznych użytkownika.

mat. prasowe

Materace lateksowe dla alergików

Warto zwrócić uwagę również na materace lateksowe, takie jak model Hilding Melody. Dzięki lateksowemu wkładowi, mają one właściwości antygrzybicze, antyalergiczne, antybakteryjne. W materacu znajdują się specjalne otwory - pozwalają one na znakomitą wentylację wkładu, dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć, a drobnoustroje nie mają warunków do rozwoju. Lateksowy blat zapewnia też z jednej strony idealną elastyczność materaca, a z drugiej - podparcie i wytrzymałość. Model ten jest odporny na odkształcenia, będzie dobrym rozwiązaniem także dla osób o zwiększonej wadze.

Szukając idealnego materaca, zwracajmy uwagę na jego cechy i właściwości zdrowotne. Komfortowy materac to komfortowy sen i znacznie lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości